„Málokto vie, že v deň vraždy bol vrah pred jeho bytovkou, čakal tam naňho niekoľko hodín. Cieľom mal byť Heger,“ skonštatoval Stančík. Má ísť o informácie, ktoré pochádzajú zo záznamov kamier. Podobnú rétoriku zvolil aj minister financií Igor Matovič, ktorý hovorí, že „prvoradým cieľom vraha zo Zámockej boli vládni politici a úplne prvým cieľom mal byť samotný premiér“.
Kto zlyhal?
Ako je možné, že vrah sa zrejme už s nabitou zbraňou pohyboval v bratislavskej mestskej časti, kde býva premiér Heger, a nikto ho nespozoroval? V prípade bydliska ústavných činiteľov je pritom pravidlom, že v bežné dni podozrivé osoby, ktoré sa zdržiavajú v okolí niekoľko desiatok minút, polícia legitimuje. Závažnejšie je, že strieľal uplynulý týždeň po dvoch mesiacoch od toho, čo si bol bytovku premiéra obzerať a zverejnil svoju fotografiu s ňou na twitteri aj s heslami „#eduardheger test and preparation“.
Polícia upozorňuje, že jeho účet na sociálnej sieti bol nastavený ako súkromný, preto k nemu nemala prístup. V tom prípade by podľa expertov na komunikáciu mal zasiahnuť práve Twitter, na ktorého platforme zverejňoval neonacistické heslá a ako svoje idoly uvádzal masových vrahov. „Tých vecí tam je toľko, že sociálne siete to nerobia. Je otázne, či to nerobia preto, lebo na to kašlú, alebo preto, že majú málo ľudí. V každom prípade však nevymáhajú vlastné pravidlá,“ skonštatoval odborník na sociálne siete Gabriel Tóth.