Biden má starosti, ktoré by mal každý: Jeho tím nesmie dopustiť jedinú vec! Ide o Putina
20. 10. 2022, 6:59

Zdroj: TASR/AP, TASR
Biely dom "urobí všetko preto", aby na nadchádzajúcom summite krajín G20 v Indonézii nedošlo k stretnutiu medzi americkým prezidentom Joeom Bidenom a šéfom Kremľa Vladimirom Putinom. V stredu to uviedol denník The Guardian.
Americkí predstavitelia sa budú snažiť aj o to, aby sa Biden s Putinom v Indonézii ani náhodou nestretli, napríklad na chodbách v dejisku konania summitu alebo pri spoločnom fotografovaní.
Schôdzka lídrov skupiny najväčších ekonomík sveta G20 sa uskutoční 15. - 16. novembra na indonézskom ostrove Bali.
Biden minulý týždeň pre televíziu CNN povedal, že sa na Bali s Putinom neplánuje stretnúť. Výnimku by urobil jedine v prípade, ak by bol šéf Kremľa ochotný diskutovať o prepustení americkej basketbalistky Brittney Grinerovej odsúdenej v Rusku za údajné pašovanie drog.
Magazín Politico však priniesol informáciu, že v súčasnosti neprebiehajú medzi Moskvou a Bidenovou administratívou v súvislosti s Grinerovou žiadne rokovania.