"Počas kubánskej raketovej krízy bola hrozba termonukleárnej vojny medzi Sovietskym zväzom a USA oveľa väčšia," povedal v rozhovore pre TASR. Podľa jeho slov je pravdepodobnosť, že Kremeľ použije taktické jadrové zbrane na Ukrajine, momentálne veľmi nízka.
Mangott dodal, že použitie týchto zbraní zo strany Kremľa bude "tým pravdepodobnejšie, čím viac bude Rusko na Ukrajine stáť zoči-voči katastrofálnej porážke na bojisku".
Podľa neho by Moskva v prípade nasadenia taktických jadrových zbraní navyše stratila podporu svojich partnerov vrátane Číny a Indie, ktoré by tento krok odsúdili a s veľkou pravdepodobnosťou by voči Rusku zaviedli aj sankcie. K tomu všetkému by ruské sily na Ukrajine takmer určite čelili "konvenčnému útoku Spojených štátov".
Rovnaký názor má aj Hoffmann. "Ak by Putin použil jadrové zbrane na Ukrajine, doteraz neutrálne štáty ako Čína a India by pravdepodobne okamžite prestali ekonomicky a politicky podporovať jeho režim," uviedol. Kremeľ by navyše riskoval zásah Severoatlantickej aliancie, ktorý si nemôže dovoliť, dodal.