Tieto slová sa však úplne nezhodujú s vyjadreniami ministra vnútra Romana Mikulca. „V čase, ktorý bol niekedy tri hodiny, tri a pol hodiny po spáchaní skutku, my sme mali už lokalizovaného toho páchateľa. Nie je to celkom tak, ako sa hovorí. My sme už plus-mínus vedeli, kde sa nachádza,“ povedal Mikulec v Rádiu Expres. Prekvapivo vyznieva verzia o objavení tela samotného strelca. Toho našli po siedmej ráno mŕtveho po telefonáte od obyvateľa. „Ale už v tom čase tam prichádzali aj operatívne zložky, ktoré už presne vedeli, kde tento človek je,“ dodal.
Koľko to trvá operátorom?
S odhalením pohybu páchateľa mali pomôcť aj mobilné siete a lokalizácia jeho telefónu. Podľa Hamrana sa k údajom od operátora dostali po 10 hodinách od popravy. „Majú iné systémy, niekde to funguje na počkanie, niekde musí ubehnúť určitý časový úsek, kým sa dopátrame k informáciám, ktoré sú pre nás relevantné,“ skonštatoval.
Nový Čas oslovil aj operátorov s otázkou, ako dlho im trvá poskytnutie dát polícii. „Požadované informácie vieme dodať do niekoľkých minút,“ uviedla hovorkyňa O2 Martina Vráblik Solčányiová. Slovak Telekom hovorí, že to nemá oprávnenie komentovať, rovnakú odpoveď zaslali aj z Orangeu. Lipšic navrhuje zvážiť úpravu zákona tak, aby policajti mohli začať s odpočúvaním aj bez príkazu sudcu alebo prokurátora, ktorý by sa dával dodatočne.