Nigéria bojuje proti islamistickému povstaniu predovšetkým na severovýchode krajiny, ale v júli sa teroristická skupina Islamský štát (IS) prihlásila k zodpovednosti za nájazd na väznicu v Abuji, pri ktorom bolo oslobodených asi 440 väzňov. Incident vyvolal obavy, že povstalci sa vydávajú zo svojich enkláv.
Veľvyslanectvo USA v tejto západoafrickej krajine uviedlo, že "v Nigérii, konkrétne v Abuji, existuje zvýšené riziko teroristických útokov". Podľa úradu, ktorý bude až do odvolania ponúkať obmedzené služby, medzi rizikové miesta patria nákupné strediská, vládne budovy a medzinárodné organizácie.
Britská vláda varovala, že jej občania v Nigérii by mali zostať v strehu kvôli "zvýšenej hrozbe teroristického útoku v Abuji". "Útoky by mohli byť nevyberavé a mohli by zasiahnuť západné záujmy, ako aj miesta navštevované turistami," uviedla vláda.
Neistota, ktorá sa rozšírila po celej Nigérii, je hlavnou témou pre voličov, ktorí pôjdu vo februári budúceho roka k voľbám, aby zvolili nového prezidenta, ktorý nahradí prezidenta Muhammadua Buhariho.
Nigérijské ministerstvo zahraničných vecí nebolo podľa Reuters bezprostredne k dispozícii, aby sa vyjadrilo.