Deklaruje, že urobí maximum, aby projekt električkovej trate v Petržalke, pri ktorej súčasné vedenie mesta zavádza, zachránil. Rozhovor s Mlýnekom je súčasťou série rozhovorov s kandidátmi na primátora mesta Bratislava.
-Prečo ste sa rozhodli kandidovať na primátora Bratislavy? Budete kandidovať ako nezávislý kandidát alebo s podporou politických strán?-
Rozhodol som sa kandidovať preto, lebo ani Matúš Vallo, ani Rudolf Kusý nie sú dobrou voľbou pre Bratislavu. Vo finančnej situácii, v akej sa Bratislava aktuálne nachádza, a rovnako tak počas nadchádzajúcej krízy Bratislava potrebuje pravicového kandidáta, ktorý nebude zvyšovať ani dlh, ani dane obyvateľom. Kandidujem ako stranícky kandidát OKS s podporou NOVA, OĽANO a Zmena zdola.
-V akom stave sa podľa vás nachádza Bratislava? Aké najväčšie pozitíva a negatíva v nej aktuálne vnímate?-
Bratislavský magistrát mal za éry Matúša Valla za posledné štyri roky k dispozícii o 250 miliónov eur viac na príjmovej strane rozpočtu ako akékoľvek iné vedenie magistrátu v minulosti. Napriek tomu dlh narástol o 30 miliónov eur. Vzhľadom na pravdepodobnú recesiu nepovažujem finančnú situáciu mesta za dobrú, práve naopak - napriek vysokým príjmom sa v skutočnosti zhoršuje z dôvodu neúmerného plytvania verejnými zdrojmi. Za pozitívne považujem, že estetická kvalita verejných priestranstiev sa zvyšuje, avšak za extrémne vysokú cenu. Tak ako nie každý si môže dovoliť bytového architekta, nie každý verejný priestor musí byť riešený architektonickou súťažou. Obsahom politiky primátora nemôže byť len navrhovanie verejných priestranstiev, súčasťou jeho priorít by mali byť predovšetkým rozvoj dopravnej infraštruktúry mesta či verejné služby. Jednou z oblastí, ktorá je dlhodobo v Bratislave zaznávaná, je školstvo. Mojím cieľom je ušetriť desať miliónov eur ročne a tieto finančné prostriedky vložiť do fondu budúcnosti školstva. Školy či zriaďovatelia v Bratislave budú môcť z neho žiadať zdroje na stabilizáciu učiteľského stavu, kapitálové výdavky a zlepšenie výučby predmetov v tých vzdelávacích oblastiach, ktoré sú podstatné pre budúcnosť. Úspor sa dá nájsť oveľa viac a tieto zdroje je nutné realokovať na rozvoj infraštruktúry a splácanie zadlženosti.