Má možnosti nastavenia rôznych úrovní pilotných schopností, takže si zážitok užijú aj ľudia, ktorí o lietaní nič nevedia. Na druhej strane, skúsení piloti si môžu aktivovať rovnaké ovládacie prvky, aké nájdu v tom-ktorom type lietadla a natrénovať si postupy na cudzích letiskách alebo s novými lietadlami.
Program vďaka výkonnej grafickej karte počítača reálne vykresľuje krajinu pod lietadlom. „Letecký simulátor obsahuje všetky známe letiská vrátane tých malých na strednom Slovensku. Môžete si teda vyskúšať vzlietnuť z Dobrej Nivy alebo z Očovej a urobiť si vyhliadkový let nad Slovenskom. Takisto však aj odlet alebo prílet napr. na letisku Heathrow v Londýne,“ prezradil riaditeľ múzea Milan Paprčka.
Aj na týchto letiskách môžete trénovať
- Paro, Bhután
Na svete sú približne len dve desiatky pilotov, ktorí sú kvalifikovaní na pristátie na tomto letisku. Nachádza sa vo výške približne 2 200 metrov a obklopujú ho vrcholy Himalájí.
- Juancho E. Yrausquin, ostrov Saba, Holandsko
Letisko má najkratšiu pristávaciu dráhu na svete. Dlhá je približne 400 m. Na jednej strane lemovaná svahom, na druhej vodou.
- Madeira, Portugalsko
Na letisku je krátka pristávacia dráha zovretá medzi strmými útesmi a brehom oceána. Veľká časť pristávacej dráhy pritom vedie cez platformu ponad oceán. O jej bezpečnosť sa stará 180 podporných pilierov, ktoré musia odolávať veľkému zaťaženiu pri pristávaní lietadiel.
- Princess Juliana, St. Maarten
Z tejto časti ostrova sa stala atrakcia, pri pláži totiž leží krátka pristávacia dráha pre dopravné lietadlá.