Ako uviedol portál People, Hewitt pochádzal z Michiganu. Na Floridu priletel pomôcť kamarátovi s opravou lode po vyčíňaní hurikánu. Muž v jednom okamihu stratil rovnováhu a spadol cez palubu do kanála. Pri páde si len poškriabal nohu a ďalej pokračoval v práci. Jeho stav sa začal zhoršovať až nasledujúci deň. Končatina mu opuchla a dostal horúčky. Zavolal svojej snúbenici, aby jej povedal, čo sa stalo a hneď na to vyhľadal zdravotnú pomoc. Lekári mu diagnostikovali sepsu a okamžite ho previezli na jednotku intenzívnej starostlivosti. Bohužiaĺ, zomrel o dva dni neskôr.
Lekári po tragickej udalosti povedali Hewittovej snúbenici, že sa nakazil vibriom. Ide o typ mäsožravej baktérie, ktorá sa vyskytuje v teplých morských vodách. Bežná je v pobrežných štátoch ako Texas, Kalifornia a Florida. I keď išlo o tragickú udalosť, zďaleka nebola ojedinelá. K 28. októbru zaznamenalo floridské ministerstvo zdravotníctva 79 podobných prípadov, pričom 13 sa skončilo úmrtím. Stalo sa tak aj napriek tomu, že úrady varovali pred možným výskytom baktérií vo vode verejnosť ešte začiatkom mesiaca.
Ročne sa vyskytne približne 80 000 prípadov infekcií spôsobených vibriami. Vyššie riziko nákazy je najmä u osôb s oslabenou imunitou alebo ochorením pečene. Pre všetky skupiny sú obzvlášť nebezpečné, ak má človek na tele otvorenú ranu, ako to bolo v prípade Hewitta. Lekári upozorňujú, že ľudia by si mali všímať už prvé príznaky, medzi ktoré patria horúčky, malátnosť a neobvyklé rozširovanie rany.