TASR o tom informuje na základe správy agentúry DPA. Abdollahján však poprel ďalšie dodávky zbraní či rakiet v období po začiatku ruskej invázie na Ukrajine, píše DPA s odvolaním sa na iránsku štátnu tlačovú agentúru IRNA. Ukrajina a západné krajiny tvrdia, že pri nedávnych útokoch na viaceré ukrajinské mestá použila ruská armáda iránske bezpilotné lietadlá Šáhid-136.
Teherán až doposiaľ obvinenia z dodávok dronov odmietal. Podľa správ médií poslal na Ruskom okupovaný Krym aj vojenský personál, aby Rusom poskytol výcvik na ovládanie dronov a ponúkol technickú pomoc. Abdollahján minulý týždeň oznámil, že je ochotný zúčastniť sa na bilaterálnom stretnutí s predstaviteľmi Ukrajiny s cieľom rokovať o obvineniach z použitia iránskych dronov Ruskom.
Ukrajinská armáda podľa svojich vyjadrení už údajne zostrelila stovky dronov typu Šáhid-136. Rusko si podľa DPA malo od Iránu objednať 2400 takýchto strojov. Teherán sa usiluje o hospodársku a vojenskú spoluprácu s Čínou a Ruskom s cieľom vyvážiť vplyv sankcií, ktoré proti nemu zaviedol Západ, dodáva DPA. EÚ i ďalšie západné krajiny takéto opatrenia prijali v spojitosti s dodávkami zbraní z Iránu i protestami, ktoré v tejto krajine prepukli v septembri po smrti mladej Kurdky Mahsy Amíníovej.