Takéto obvinenia označil za "neuveriteľné klamstvo". TASR informuje podľa správy agentúry AFP. "Je to neuveriteľné klamstvo. Máme publikáciu odhaľujúcu sériu ľudí údajne sledovaných bez toho, aby bolo dokázané, že sa to skutočne stalo," povedal Mitsotakis v rozhovore pre televíziu Antena1. Podľa jeho slov nikdy netvrdil, že žiadna špionáž sa neuskutočnila. Odmieta však tvrdenia, že takúto akciu zorganizoval.
Údajné sledovanie viac než 30 politikov, novinárov a podnikateľov gréckym štátom začali úrady vyšetrovať už v lete. Kostas Vaxevanis z ľavicového týždenníka Documento však v sobotu sprostredkoval nové informácie o odpočúvaní a takisto podľa AFP vyjadril ochotu ísť v pondelok svedčiť. Podľa správ tohto týždenníka boli medzi sledovanými osobami aj bývalý grécky premiér Antonis Samaras, súčasní členovia vlády i Evangelos Marinakis - magnát a vlastník futbalových klubov Olympiakos a Nottingham Forest.
Týždenník Documento má úzke prepojenie s najväčšou gréckou opozičnou stranou Syriza. Pri sledovaní mal byť nezákonne použitý špionážny softvér známy ako Predator spolu s technológiami, ktoré používa grécka tajná služba EYP. Grécky najvyšší súd nariadil vyšetrovanie tejto udalosti. Opozičná strana Syriza požaduje vysvetlenie celého škandálu a pohrozila, že v parlamente podá návrh na hlasovanie o vyslovení nedôvery. Šéf tajnej služby EYP Panagiotis Kontoleon v auguste v spojitosti s týmto škandálom odstúpil z funkcie.