Podľa Polačka to však nebolo jednoduché dosiahnuť. „Vieme veľmi dobre, do akých extrémnych výšok sa dostali ceny elektrickej energie v auguste tohto roka. Mesto pritom roky dotuje prevádzku zimného štadióna, a tým pádom aj samotný klub, ale bez dodatočnej finančnej podpory a rovnocenného prístupu všetkých zúčastnených partnerov by bola prevádzka štadióna v dlhodobom horizonte neudržateľná. Preto sme radi, že tak ako mesto Košice, tak aj HC Košice dajú do spoločného balíka viac peňazí," zdôraznil s tým, že už teraz pracujú na projektoch, ktoré v budúcnosti ušetria nemalé finančné prostriedky.
„OZ Košická aréna v spolupráci s mestom Košice a SOŠV pripravuje verejné obstarávanie na dodávateľa technológií, ktoré zabezpečia znižovanie energetickej náročnosti prevádzky štadióna. Týkať sa má predovšetkým chladenia ľadu a osvetlenia. Ďakujem všetkým za to, že sme spojili sily pre spoločnú vec,“ zakončil primátor Košíc s tým, že už teraz sa teší na najbližší domáci zápas s Duklou Trenčín.
Nadšenie neskrýval ani prezident HC Košice, Július Lang, ktorý si však uvedomuje aj isté rizká. „Prežili sme náročné mesiace v Crow aréne, ktorá nám poskytla zázemie, za čo jej ďakujem. Ako sme však avizovali, bolo by nemožné odohrať v nej celú sezónu, keďže klub pre svoje fungovanie na najvyššej úrovni a fungovanie mládeže potrebuje oveľa vyššie príjmy zo vstupného. Tie sú výrazne obmedzené už 3 roky. Ceny energií v porovnaní s augustom klesli, štát avizoval ich kompenzácie, napriek tomu ideme do rizika, no chceme zabojovať a budeme platiť minimálne 100 000 € na mesiac," uviedol a ocenil prístup zástupcov Košickej Arény, mesta Košice, ako aj VSE, a.s. - Východoslovenskej energetiky.
„Dnes sme naozaj na jednej lodi. Ideme spoločne do rizika, no zároveň budeme hľadať nové formy spolupráce a spolupatričnosti tak, aby sme mohli túto situáciu ustáť,“ dodal.