16.11.2022 20:13 | Šport | Hokej

Janusova víťazná premiéra v Košiciach, Liptáci pripravili Mikulovi prvú prehru

Hokejisti HC Košice zvíťazili v stredajšom zápase 17. kola Tipos extraligy nad HK Dukla Trenčín 4:2. Všetky góly strelili v rozpätí od 27. do 32. minúty, keď sa postupne presadili Joona Jääskeläinen, Denis Paršin, Radek Deyl a Patrik Rogoň.

Oba góly hostí strelil Joakim Thelin. V bránke domácich absolvoval nielen košickú, ale aj extraligovú premiéru Jaroslav Janus. Hostia nastúpili pre virózu v oklieštenej zostave. V ich bránke nastúpil 18-ročný Matej Vereš, v pozícii náhradníka bol len 16-ročný Lukáš Fürsten. V trenčianskom tíme už nebude pôsobiť útočník Martin Belluš, ktorý sa s vedením klubu dohodol na ukončení spolupráce.

Košičania zdolali Trenčín aj druhýkrát v sezóne a víťaznú sériu natiahli na päť zápasov. Zároveň tým potvrdili formu z nedávneho obdobia, keď zvíťazili v 10 z uplynulých 12 duelov. Trenčania pokračujú v dlhej sérii zápasov na klziskách súperov. Na ich konte je naďalej 18 bodov a priebežne sú na predposlednom 11. mieste tabuľky. Pre Košičanov to bol prvý zápas v domácej Steel Aréne.

Tipos extraliga - 17. kolo:
HC Košice - HK Dukla Trenčín 4:2 (0:0, 4:1, 0:1)
27. Jääskeläinen (Chovan, Olsson), 28. Paršin, 30. Deyl (Campbell, Leskinen), 32. Rogoň (Olsson, Chovan) - 31. Thelin (Valach, Flick), 49. Thelin (Martiška). Rozhodovali: T. Orolin, Kalina - Knižka, Jurčiak, vylúčení: 10:6 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 3300 divákov.

Košice: Janus - Olsson, Deyl, Romančík, Šedivý, Ferenc, Novota, A. Bartoš - Jääskeläinen, Campbell, Leskinen - Tybor, Chovan, Rogoň - Lamper, Slovák, Paršin - Jokeľ, Linet, Havrila
Trenčín: Vereš - Ozols, Starosta, Pietroniro, Kupec, Martiška, Nemčík, Pazdera - Petráš, Čacho, Sloboda - Thelin, Flick, Valach - Stahoň, Gaťár, Krajčovič - Sojčík, Jurík

Hokejisti MHk 32 Liptovský Mikuláš zvíťazili v 17. kole Tipos extraligy nad HK Poprad 4:3 po predĺžení. O triumfe domácich rozhodol v 62. minúte fínsky útočník Hannu Kuru.

Jouka Juhola zaznamenal v drese hostí premiérový gól vo svojom prvom stretnutí. Tréner "kamzíkov" Peter Mikula po domácom triumfe 3:2 po predĺžení s Trenčínom, zaznamenal prvú prehru.

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HK Poprad 4:3 pp (1:0, 2:2, 0:1 - 1:0)
17. Michalík, 36. Karsums (Kriška, Pavúk), 38. Handlovský (Ventelä, Saari), 62. Kuru (Karsums, Ventelä) – 27. Bubela (Záborský, Drgoň), 29. Juhola, 59. Bubela (Drgoň, Svitana). vylúčení: 5:5 na 2 min., presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 960 divákov

L. Mikuláš: Valent – Hudec, Ventelä, Pavúk, Novajovský, Mezovský, Diakov – Kriška, Kuru, Karsums – Walega, Saari, Handlovský – Michalík, Šmída, Uhrík – Kalousek, Vähätalo, Drábek - Braun
Poprad: Peters – Betker, Drgoň, Vainio, Kotvan, Meliško, Bokroš, Jasečko – Kukuča, Skokan, Svitana – Záborský, Bubela, Juhola – Petráš, Paukovček, Paločko – Suchý, Mlynarovič, Valigura – Sokoli

Hokejisti HC MIKRON Nové Zámky zvíťazili v 17. kole Tipos extraligy nad HK GROTTO Spišská Nová Ves 3:2 po predĺžení. O triumfe domácich rozhodol v 62. minúte americký útočník Robby Jackson.

Nové Zámky si pripísali triumf po dvoch prehrách a zostali na čele tabuľky o štyri body pred Slovanom Bratislava, ktorý ma však dva zápasy k dobru.

HC MIKRON Nové Zámky - HK GROTTO Spišská Nová Ves 3:2 pp (0:1, 2:1, 0:0 - 1:0)
31. T. Mikúš (Klempa, Mišiak), 32. Farley (Lee), 62. Jackson (Farley – 8. Majdan (Giľák), 29. Nellis (Majdan), . Rozhodovali: Snášel, Moller – Durmis, Tvrdoň, vylúčení: 4:5 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0.

Nové Zámky: Kantor – Hatala, Kozák, Ligas, Lee, Chovan, Roman – Mamčics, Laurenčík – Jackson, Johnson, Farley – Mišiak, Tomáš Mikúš, Klempa – Števuliak, Juraj Mikúš, Šišovský, Barto, Ondrušek, Faith – Hajnik
S. N. Ves: Melicherčík – Ulander, Malina, Beaudry, Romaňák, Ordzovenský, Česánek, Groch – Vandas, Kerbashian, Verbeek – Rapáč, Nellis, Majdan – Giľák, Bortňák, Salituro – Tkáč, Vartovník, Hamráček - Šuty

Hokejisti Zvolena zvíťazili v pohronskom derby 17. kola Tipos extraligy nad Banskou Bystricou 6:3 a potvrdili tak na svojom ľade pred takmer štyri tisíc divákmi bilanciu bez jedinej prehry. Hráči spod Urpína prvýkrát v sezóne na ihrisku súpera nebodovali.

Domáci išli do vedenia v jedenástej minúte po strele Jedličku z otočky a pravého kruhu. Na tento zásah odpovedali hostia o 33 sekúnd neskôr, keď sa ujal teč Gabora pred bránkou. Na prestávku išli napokon spokojnejší "bryndziari", pretože v pätnástej minúte z pravého kruhu poslal puk pod hornú žŕdku Messner a v sedemnástej zvýšil na 3:1 rovnako z pravého kruhu presnou strelou k žrdi Kašlík. Tento hokejista duel nedohral, keďže s vykĺbeným ramenom musel po súboji v druhej tretine odísť z ľadu. To už v bystrickej bránke chytal Belányi a jeho spoluhráči ho potešili. Najprv kontaktným gólom Výhonský, presadil sa z dorážky, a na 3:3 vyrovnal voľný Urbánek z pravého kruhu do odkrytej svätyne Patersona. V tretej tretine Zvolen využil druhú presilovku po sebe, vedenie 4:3 zariadil opäť strelou z pravého kruhu Huntebrinker a o 27 sekúnd zvýšil na 5:3 spoza kruhu Bondra. Duel ešte oživila bitka Sládka s Kabáčom, keď obaja duel nedohrali. Výsledok potom prikrášlil po peknej individuálnej akcii Šiška. Zvolen je tretí, Bystrica desiata.

HKM Zvolen - HC ´05 Banská Bystrica 6:3 (3:1, 0:2, 3:0)
10. Jedlička (Langkow), 15. Messner (Sideroff), 17. Kašlík (Zuzin), 44. Huntebrinker (Hanna, Langkow), 45. R. Bondra (Langkow), 56. Šiška (Marcinek, Hain) - 10. G. Gabor (Výhonský, Kontos), 34. Výhonský (Urbánek, Troock), 37. Urbánek (R. Gašpar, Ďatelinka). Rozhodovali: Jobbágy, Baluška - Bogdaň, Synek, vylúčení na 2 min: 3:5, vyššie tresty: Kabáč 5+DKZ - Sládok 5+DKZ obaja za bitku, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, zmeny: Zvolen od 25. min bez Kašlíka - B. Bystrica od 21. min Belányi za Rahma, 3803 divákov

Zvolen: Paterson - Messner, Rauhauser, Mudrák, Hanna, Hain, Sládok, S. Barcík - Jedlička, Langkow, R. Bondra - Sideroff, Huntebrinker, Hecl - Kašlík (do 25. min.), Viedenský, Zuzin - Marcinek, Šiška, Csányi
Bystrica: Rahm (21. Belányi) – Pavlin, Bačik, Björkung, Kojo, Holenda, Ďatelinka, Frídel - Troock, Tamáši, D. Jendek - R. Gašpar, Kontos, Urbánek - J. Sukeľ, Bíreš, Kabáč - Výhonský, Jamrich, G. Gabor