Ako o tom informovala agentúra Reuters, Čínske veľvyslanectvo vo Washingtone uviedlo, že v USA nie sú žiadni čínski policajti. "USA by mali prestať vytvárať nepodložený mediálny humbuk okolo tejto záležitosti," povedal hovorca veľvyslanectva. Dodal, že v Spojených štátoch nie sú žiadne čínske policajné stanice, ale v krajine pôsobia vyslanecké centrá. "Pomáhajú čínskym občanom v zahraničí, ktorí potrebujú pomoc s prístupom na online platformu na obnovenie vodičských preukazov a s lekárskymi vyšetreniami na tento účel," povedal hovorca.
Riaditeľ FBI vo štvrtok v Senáte povedal, že je veľmi znepokojený správami o čínskych policajných staniciach v USA. "Vieme o existencii týchto staníc," povedal Wray bez toho, aby dodal podrobnosti o vyšetrovaní FBI. Povedal, že je poburujúce, že sa čínska polícia snaží pôsobiť v USA bez koordinácie s americkými orgánmi. Niečo také je podľa neho porušením národnej suverenity. Na otázku senátora, či takéto stránky porušujú zákony, Wray odpovedal, že FBI to stále skúma.
Španielska organizácia na ochranu ľudských práv Safeguard Defenders vydala v septembri správu, v ktorej skúmala činnosť údajných policajných staníc po celom svete. V dokumente sa uvádza, že Peking využíva tieto úrady na zhromažďovanie spravodajských informácií, sledovanie čínskej komunity a v prípade potreby na prinútenie jej členov k návratu do vlasti. Česká republika a Holandsko tiež začali skúmať fungovanie centier na svojom území.