Ďalších šesť osôb dostalo nepodmienečné tresty odňatia slobody od 20 do 23 rokov. Najvyšší súd ich uznal za vinných z pokračovacieho obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov a prekurzorov, ich držania a obchodovanie s nimi. Organizovaná skupina pôsobila v okolí Serede.
Marekovi Škorvagovi Najvyšší súd sprísnil pôvodný trest a odsúdil ho na súhrnný 12-ročný nepodmienečný trest väzenia. Všetci odsúdení dostali aj trest prepadnutia majetku v prospech štátu.
"Zločinecká skupina si vyžaduje preukázanie toho, že je vytvorená preto, aby páchala zločiny," povedal predseda senátu NS SR Peter Paluda s tým, že dokazovaním nebola preukázaná ani štruktúra skupiny a podriadenosť jednotlivých členov v skupine.
Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry žiadal ich odsúdenie aj za založenie, zosnovanie a podporovanie zločineckej skupiny. Odvolací súd sa však stotožnil s konštatovaním prvostupňového Špecializovaného trestného súdu, podľa ktorého nešlo o zločineckú skupinu.
Organizovaná skupina okolo Slavomíra Weissa sa zaoberala výrobou a distribúciou drog. Jej členovia mali v rokoch 2015 až 2018 zabezpečiť väčšie množstvo prekurzorov na výrobu pervitínu v hodnote približne 4,8 milióna eur. Okrem pervitínu išlo aj o kokaín a marihuanu. Zadržaní boli počas protidrogovej akcie Venal.