Preskočiť na hlavný obsah
Reklama

Pacienti majú dôvod na radosť: Lekári v tejto nemocnici stiahli výpovede

Pacienti majú dôvod na radosť: Lekári v tejto nemocnici stiahli výpovede

Zdroj: iStock

Reklama
Logo Nový ČasLogo Nový Čas

Nemocnica s poliklinikou (NsP) Prievidza so sídlom v Bojniciach bude naďalej poskytovať zdravotnú starostlivosť v plnom rozsahu. Všetkých 55 lekárov, ktorí podali výpovede, ich v stredu (30. 11.) stiahlo. Informovala o tom NsP na sociálnej sieti.

"Pacienti tak už nemusia mať obavu, že od 1. decembra bude ohrozená zdravotná starostlivosť v našom zariadení. Plánované operácie pokračujú podľa programu - objednávkového kalendára," uviedla nemocnica.

Vedenie nemocnice aktuálne podľa nej garantuje svojim pacientom bezproblémové poskytnutie kompletnej zdravotnej starostlivosti.

Výpovede podala v bojnickej nemocnici približne tretina lekárov z celkového počtu, a to vrátane doktorov z oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny. Zdravotnícke zariadenie tak nevedelo garantovať plánované i akútne operačné programy, problém avizovalo i pri poskytovaní bežnej zdravotnej starostlivosti.

Autor: TASR

Vyberáme pre Vás niečo viac

Súvisiace