Podľa analytikov totiž Rusko vyčerpáva zásoby dronov, ktoré mu Teherán dodal v letných mesiacoch. Tieto zbrane ruská armáda využíva napríklad na útoky na civilnú a energetickú infraštruktúru na Ukrajine. Podľa nemenovaného amerického predstaviteľa sa zvyšujú obavy z toho, že sa Rusko bude snažiť získať v Iráne popri bezpilotných prostriedkoch aj ďalšie zbrane. Ide napríklad o rakety proti pozemným cieľom.
Podľa diplomata, ktorý pôsobí pri OSN, sa Irán chystá predať Rusku stovky nových dronov a rakiet. Podľa neho tak Teherán koná v rozpore s rezolúciou Bezpečnostnej rady OSN z roku 2015, ktorá zakazuje Iránu predávať do zahraničia rozvinuté vojenské technológie. Rezolúciu by kúpou zbraní porušovalo aj Rusko. Podľa diplomata dodávky ešte nezačali, ale sú už objednané.
Bezpečnostný hovorca Bieleho domu John Kirby tvrdí, že USA zaznamenávajú neustále dodávky iránskych bezpilotných prostriedkov do Ruska. Podľa britského ministerstva obrany je však pravdepodobné, že Rusko vyčerpalo drony dodané v lete. Západné krajiny tvrdia, že Moskva použila v Ukrajine stovky bezpilotných prostriedkov iránskej proveniencie, čo ale Rusko nekomentuje.
Obavy panujú aj ohľadom dodávok iránskych balistických rakiet. Podľa niekoľkých expertov však Irán zatiaľ tieto zbrane Rusku nedodal. "Teraz nemáme žiadnu informáciu k oznámeniu ohľadom dodávok balistických striel," uviedol hovorca amerického ministerstva zahraničných vecí Ned Price. Rakety a drony Rusko používa vo veľkom množstve v posledných týždňoch pri útokoch na energetické siete a zariadenia na Ukrajine.