„Predpokladám, že sa rozhodnem až na poslednú chvíľu. Mám ešte nejaké stretnutia, zúčastním sa na rokovaní ústavnoprávneho výboru, zohľadním veci, ktoré sa tam dozviem, zvážim všetky plusy a mínusy a potom sa rozhodnem,“ povedal nám Čepček. Šeliga tvrdí, že úvahy o úradníckej vláde alebo novom kabinete sa už rozplynuli a smerovali by k predčasným voľbám.
Neistý Mikulec?
Práve na hlasoch dvoch poslancov by sa pritom mal lámať osud Hegerovej vlády. Na to, aby bola vláde vyslovená nedôvera, by pritom malo stačiť, aby sa k „vzbúrencom“ pridal len jeden z týchto dvoch poslancov. To, samozrejme, za predpokladu, že svoj názor nezmení žiaden zo 75 poslancov, ktorí chcú hlasovať za jej odvolanie.
Určitá neistota ešte pritom panovala okolo poslanca Martina Borguľu, ktorý len krátko pred hlasovaním vystúpil z klubu Sme rodina Ten je obvinený z korupcie a požaduje koniec ministra vnútra Romana Mikulca. Pre Nový Čas sa však v pondelok vyjadril, že do parlamentu príde napriek svojim 40-stupňovým horúčkam a zahlasuje za pád vlády. Už dávnejšie si dal podmienku, že by si takéto hlasovanie mohol rozmyslieť, ak by Mikulec odišiel zo svojho postu.
Minister to však odmietol, Borguľovo rozhodnutie preto v pondelok vyzeralo nemenné. „Nikto so mnou o tom nekomunikoval. Ja som sa vyjadril tak jasne, že vlastne ani nie je o čom. Čo budú so mnou riešiť?“ povedal nám k tomu Borguľa. Mikulcov koniec na čele rezortu odmietal aj Heger. Premiér uviedol, že neodvolá ani ministra financií Igora Matoviča, čo by vyhovovalo SaS, ktorá by si svoje hlasovanie mohla rozmyslieť.