Výpoveď pri autobuse
Oznamy konzultovala so Slovákmi pani zo slovenského Adecca napriek tomu, že mali zmluvu z Rakúskym Adeccom. "Ubezpečovali nás, že za rýchlosť a normy nebudú vyhadzovať," povzdychne Renáta. Podľa nej boli Slováci len zamestnanci druhej kategórie.
"Vždy po zmene čakali dvaja muži pri autobuse so zoznamom ľudí, ktorých v ten deň prepustili. Pamätám si, ako jeden pondelok naraz prepustili 25 ľudí. Vyhodili starých, mladých, tých čo nikdy nemeškali aj tých, čo vždy plnili normu. Všetci sme boli v šoku a ja som si myslela, že mňa to obíde," hovorí smutne Renáta, ktorá podotkla, že mali v zmluve dvojtýždňovú výpovednú lehotu. "Vždy však donútili podpísať papiere šokovou terapiou".
Tam sú dvere
V jednom zo studených skladov nakoniec ochorela a zostala ležať s horúčkami. "Vyše týždňa som bola doma, keď mi zvoní telefón. Volal jeden zo šéfov z rakúskeho Adecca, že mám prísť, lebo som dlho doma," opisuje Renáta, ktorá sa rozhodla predčasne ísť do práce. "V deň návratu som makala ako som len mohla, aj keď sa mi zle dýchalo. Okolo obeda mi oznámili, že sa mám zastaviť v kancelárii Adecco. Prevrátil sa mi žalúdok a nevedela som čo robiť. Jeden naozaj veľmi šikovný kolega tam bol a už aj podpísal výpoveď," hovorí Renáta.