„Keď vidíte, že vaše troj až päťročné dieťa prežíva ťažké emocionálne chvíle, čo znamená, že kvôli niečomu kričí a plače, je frustrované, môže sa biť alebo kopať okolo seba alebo ležať na podlahe. … Ak je vašou stratégiou odvrátiť jeho pozornosť alebo ho prinútiť, aby bolo ticho, pomocou médií, potom táto štúdia naznačuje, že im to z dlhodobého hľadiska nepomáha,“ tvrdí docentka Radeská v rozhovore pre CNN.
Rozptyľovanie pomocou médií vyvoláva dva problémy vo vývoji človeka. Berie rodičovi príležitosť naučiť dieťa, ako reagovať na ťažké emócie. A za druhé, posilňuje v dieťati dojem, že zlosť a rev sú účinné spôsoby, ako získať to, čo chce.
Podľa Radeskej je problém na strane rodičov hlavne v tom, že chcú dieťa rýchlo umlčať. Ale dieťa má právo sa zlostiť a treba ho nechať sa vyvztekať, v tomto veku, aby potom podobné scény nerobilo v čase školskej dochádzky, kedy je to už spoločensky neúnosným správaním. Dôležité ale je, aby dieťa vedelo, že si rodič jeho záchvat všimol. Avšak nemá dieťa vo hnevaní ani podporovať, ani sa snažiť rýchlo jeho scénu ukončiť.