S podnikaním začali sestry na jar 2008, pričom na jeseň toho istého roku sa začala hospodárska kríza. „Pôvodne sme uvažovali, že budeme vyrábať kožou obtiahnuté volanty a budeme subdodávateľom pre firmu v Považskej Bystrici. Kríza tieto naše plány prekazila,“ prezrádza na úvod Naďa. Z volantov sa tak v marci 2009 stala výroba pirohov. Získať si však museli odberateľov - a to spočiatku robili systémom „od dverí k dverám“.
„Po čase sa nám podarilo získať veľkého odberateľa, ktorý má sieť prevádzok po celom východnom Slovensku,“ vraví Anna. Hlavnými odberateľmi sú veľkoobchodné siete, menej gastroprevádzky. Sestry si zakladajú na tom, aby boli pirohy čo najviac autentické. Tomu je prispôsobená aj ich receptúra. „Kompletne všetko, od plniek až po cesto, robíme vlastnoručne. Aj pirohy lepíme ručne,“ vraví Naďa.
Kým v začiatkoch vyrábali pochúťku na kilogramy, dnes je to v priemere 6 - 8 ton mesačne. O výrobu pirohov sa dnes v Uliči stará 20 - 25 žien z okolia. Najväčší zhon majú už tradične pred sviatkami. „Na štedrovečernom stole v našom regióne nesmú chýbať pirohy s kapustou,“ hovorí Anna. Miestnou špecialitou, na ktorú sú domáci hrdí, sú tzv. tatarčane pirohy. „Sú vyrábané z pohánkovej múky. Zároveň sú o niečo zdravšie ako pirohy vyrobené z klasickej múky, keďže pohánková múka je bezlepková,“ dodáva.