Podľa juhokórejskej hlavy štátu bolo cieľom cvičení zvýšiť schopnosť reagovať na jadrovú výzbroj Severnej Kórey. Na otázku novinárov počas vystúpenia v Bielom dome, či USA rokujú s Južnou Kóreou o spoločnom jadrovom cvičení, Biden odpovedal stručným "nie". Ďalšie podrobnosti neuviedol. Biden sa vrátil do Bieleho domu z dovolenky, kde ho okrem iných sprevádzal aj poradca pre národnú bezpečnosť Jack Sullivan.
Hovorca amerického ministerstva obrany predtým na otázku novinárov o vyjadreniach Jun Sok-jola uviedol, že Pentagón "v tejto chvíli nemá čo oznámiť". Zopakoval však, že spojenectvo medzi Washingtonom a Soulom je naďalej veľmi silné.
"Jadrové zbrane patria Spojeným štátom, ale plánovanie, zdieľanie informácií a výcvik musia vykonávať Južná Kórea a USA spoločne," povedal Jun o možnom cvičení. Podľa juhokórejského prezidenta je Washington k tejto myšlienke "celkom pozitívne naladený". Vyhlásenie juhokórejského prezidenta prišlo deň po tom, ako severokórejské médiá citovali vyhlásenie severokórejského diktátora Kim Čong-una, že KĽDR výrazne zvýši výrobu jadrových hlavíc. Kim tiež nariadil výrobu nového typu medzikontinentálnej balistickej rakety.
KĽDR minulý rok otestovala bezprecedentný počet svojich rakiet vrátane medzikontinentálnej balistickej rakety schopnej zasiahnuť pevninu USA. Podľa juhokórejských a amerických predstaviteľov tiež dokončila prípravy na svoj prvý jadrový test od roku 2017. Pchjongjang v posledných dňoch pokračoval v testoch zbraní. V sobotu skúšobne odpálila tri balistické rakety a v nedeľu otestovala ďalšiu balistickú raketu krátkeho doletu.