Podľa mjanmarskej štátnej televízie bude na slobodu prepustených celkovo 7012 trestancov. Amnestiu však nedostanú väzni odsúdení za vraždy, znásilnenia, obvinenia súvisiace s prechovávaním výbušnín, zbraní a drog, ale aj za nepovolené zhromažďovanie.
Vojenská junta pri príležitosti výročia vyhlásenia nezávislosti udelila vyznamenania a čestné tituly stovkám ľudí. Je medzi nimi aj kontroverzný budhistický mních Wirathu, pre ktorého sa v médiách vžilo označenie "budhistický bin Ládin". Vyznamenanie dostal "za mimoriadny prínos v prospech Mjanmarského zväzu".
Túto prezývku mu dal americký časopis Time v reakcii na protimoslimské nepokoje v Mjanmarsku v roku 2013, ktoré si vyžiadali desiatky mŕtvych a zranených a ku ktorých rozpútaniu zrejme prispel aj Wirathu.
Time ho pre jeho nacionalistickú a antiislamskú rétoriku, zameranú hlavne voči moslimskej menšine Rohingov, označil za "tvár (mjanmarského) budhistického teroru".
Podľa ľudskoprávnych organizácií Wirathu prispel k podnecovaniu protimoslimskej nenávisti medzi väčšinovým budhistickým obyvateľstvom Mjanmarska. Tá v roku 2017 vyvrcholila mohutnou ofenzívou mjanmarskej armády, ktorá vyhnala do susedného Bangladéša asi 740.000 Rohingov.