"Zdráham sa reagovať na všetko, čo Putin hovorí. Považujem za zaujímavé, že bol ochotný bombardovať nemocnice, materské školy a kostoly... 25. (decembra) a na Nový rok," citovala Bidena agentúra Reuters a dodala, že podľa neho sa jeho ruský náprotivok len snaží nadýchnuť.
Americké ministerstvo zahraničných vecí tiež reagovalo na oznámenie Kremľa o dočasnom prímerí skepticky a jeho hovorca Ned Price ho označil za "cynické". "Obávame sa, že Rusi sa pokúsia využiť každú dočasnú prestávku v bojoch na odpočinok, prezbrojenie, preskupenie a nakoniec na ďalší útok," povedal Price.
"Ak by Putin chcel mier, stiahol by vojakov domov a vojna by sa skončila. Je však zrejmé, že po krátkom prerušení chce vo vojne pokračovať," povedal Baerbock. "Takzvané prímerie neprinesie slobodu ani bezpečnosť ľuďom, ktorí žijú v každodennom strachu pod ruskou okupáciou. Preto budeme naďalej podporovať Ukrajincov, aby mohli opäť žiť v mieri a sebaurčení," dodala.
Britský minister zahraničných vecí James Cleverly uviedol, že 36-hodinová prestávka v ruských útokoch na Ukrajine neprispeje k mierovým vyhliadkam. "Rusko musí natrvalo stiahnuť svoje sily, vzdať sa nezákonnej kontroly nad ukrajinským územím a ukončiť barbarské útoky na nevinných civilistov," napísal šéf britskej diplomacie na Twitteri.