Zároveň poslal aj odkaz rodine zavraždenej: „Vyjadrujeme im úprimnú sústrasť." Tatar vyhlásil , že nechce, aby v Michalovciach vznikali konflikty medzi majoritou a minoritou. „Až doteraz sme tu všetci žili spolu v pokoji. Rasizmus tu nebol a nedovolíme, aby sem prišiel,” dodal.
Pustili ho na pódium
O tretej bolo na námestí avizované ďalšie stretnutie. Zvolalo ho združenie OZ Zemplínska partia, podporovať sa ho však rozhodla aj strana ĽSNS. Tí dokonca s reproduktormi burcovali ľudí k príchodu na akciu už niekoľko dní predtým. Od protestu sa verejne dištancovalo i samotné mesto Michalovce na čele s primátorom Miroslavom Dufincom. Pomerne pokojná atmosféra zhustla práve po príchode Kotlebovcov. Marián Kotleba chcel dokonca vystúpiť na pódiu, čo mu však bolo umožnené len na krátku chvíľu.
V rámci toho vyzval ľudí, aby spolu s ním išli zapáliť sviečku na miesto vraždy. Jeho vystúpenie nahnevalo stovky prítomných Rómov, ozývali sa protestné pokriky a rástlo napätie. „Robia si politickú kampaň a chcú proti sebe poštvať ľudí,” vyhlásil nahnevane Tatar a vyzval Rómov, aby odišli. Na Námestí osloboditeľov kvôli možnému riziku konfliktu medzi oboma stranami dohliadalo na verejný poriadok množstvo policajtov, či už mestských, alebo štátnych, nechýbal dokonca ani antikonfliktný tím. K väčším nepokojom napokon, našťastie, nedošlo a oba davy sa rozišli.