Okrem strachu a ohrozenia boli skúmané i ďalšie emócie u detí. U približne štvrtiny detí prevládali negatívne emócie nad pozitívnymi. Vyššie hodnoty negatívnych emócií boli pozorované u dievčat. Najčastejšie súvisia s obavami z priberania na váhe, ale aj z toho, že dospelí nebudú ich názory brať vážne. Ďalšou príčinou je obava z výsmechu od druhých.
Podľa výsledkov výskumu viac než polovica slovenských detí trávi vyše päť hodín denne online. S týmto súvisí i dôležitosť kamarátstiev v online priestore. Online kamaráti sú dôležití pre 34 percent detí a 27 percent uviedlo, že sa s nimi cíti bezpečne. Väčšiu dôležitosť im pripisujú deti s negatívnymi emóciami, ktoré by sa im tiež vo väčšej miere zdôverili. Deti, ktoré žijú s oboma vlastnými rodičmi trávia online najmenej času.
Naopak, najviac sú online deti, ktoré žijú len s jedným rodičom. Prieskum ukázal, že čím viac času strávia deti v online priestore, tým nižšiu celkovú mieru dôvery preukazujú, a tiež je u nich badateľný nižší pocit bezpečia a dôležitosti rodiny. Možno u nich tiež pozorovať viac negatívnych emócií a horšie výsledky v škole.
„Z výsledkov výskumu jasne vyplýva výrazná potreba všestrannej podpory rodín, aby mohli naplniť svoje poslanie voči deťom, potreba ochrany detí pred rozpadom rodiny, pred chudobou a stratou bývania, násilím a šikanovaním, osobitne v online priestore, ale tiež pred psychickými problémami. Všetky tieto oblasti sú pre mňa veľkou prioritou v snahe čo najviac chrániť a podporovať práva detí, ktoré vychádzajú z Dohovoru o právach detí,“ vraví Mikloško.