Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
15.01.2023 18:00 | Tip od Vás | Slovensko
Váš Tip

Adamkovi sa objavili vyrážky, diagnostikovali mu leukémiu: Mama Mirka sa stará o ďalšie 4 deti, zdražovanie všetko komplikuje!

Pred rokom Nový Čas splnil sen Adamkovi (8) s leukémiou, dnes sme sa boli pozrieť ako sa má! Adamko (8) z Nitry už tri roky trpí agresívnou formou leukémie, ale túži sa stať policajtom. S pomocou Nového Času sa s nimi pred rokom stretol na policajnej stanici. Chlapcov život je ako na hojdačke, strieda pobyty v nemocnici a doma, navyše rodina bojuje aj s financiami.

Kolotoč nemocníc

Chlapček so smutnými očkami bojuje so zákernou chorobou už tri roky. „Presne si pamätám, že bol utorok, 26. februára 2020, Adamko prišiel zo škôlky a mal vyrážky na nožičkách. Ja som si myslela, že to z aviváže, ale išli sme k lekárovi hneď na druhý deň, hospitalizovali ho a tam šok, primár mi oznámil, že má leukémiu. Prevážala ho záchranka do Bratislavy, kde mi povedali, že už má napadnutú kostnú dreň,“ ledva dostane zo seba začiatok úmornej cesty statočná mama.

Začal sa dlhý a nikdy nekončiaci boj o synov život. „Bola som s ním rok v nemocnici. Keď sme prišli domov, riešila som rozchod s bývalým manželom,“ povzdychne si. Ostala sama s piatimi deťmi. Najstaršia Sárika má 21, Saška 19 a Romanka 16 rokov. „Po Adamkovi sa mi narodila ešte malá Mirka, ktorá má 6 rokov,“ prezradí Mirka. Adamkovi pred dva a pol rokmi transplantovali kostnú dreň, darca sa našiel až v Nemecku. „Niekedy je celkom dobre, potom sa veľmi unaví a je slabý. Stále treba na neho dávať pozor,“ opisuje kolobeh Mirka.ň

späť
Viac k téme:
Diskusia /
Súvisiace články:
Autor: © Nový Čas, mf

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou News and Media Holding, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.

Odporúčame z TIVI.sk


Najčítanejšie
24h /  3d /  7d
(ilustračné foto)
Nedostatok domácej pracovnej sily nahradili migrantmi: Nastáva však problém, stále nám chýba...
Boozy Alcoholic American Moonshine Shots Ready to Drink
Rusko navrhuje OBMEDZIŤ predaj alkoholu: Občania si ho budú môcť kúpiť pod JEDNOU podmienkou!
Ikonické kúsky seká z rozličných materiálov.
Foto
Marián z Horných Hámrov vyrába kamenné kabelky: Značkové kúsky pre siláčky!
Petrovi Saganovi vybrali za tanečnú partnerku vlaňajšiu víťazku Elišku Lenčešovú.
Peter Sagan: Z miláčika publika terč drsných hejtov! Čo divákom vadí na majstrovi sveta?
Kalamárka je prírodná pamiatka v správe štátnej ochrany prírody Poľana.
Váš Tip
Na obľúbenej Kalamárke nad Detvou idú vybudovať... Toto poteší všetkých turistov!
(ilustračné foto)
Pomoc obetiam trestných činov: Ministerstvo vnútra chce spustiť prevenciu proti kriminalite
Michal si počas choroby našiel netradičnú záľubu (ilustračné foto).
Festival tkanej tvorby v Banskej Bystrici: Jedinečný zážitok pre všetkých návštevníkov
Ruský funkcionár ponížil zlatého medailistu Čermena Valijeva
Foto
Dusno na ME v Šamoríne! Prezident urážal ruského zápasníka: Drsný odkaz
Stratila sa 9 ročná Karin.
Aktualizované
Karin (9) odišla na autobus, no na miesto nedorazila: Bratislavskej polícii sa podarilo dievča vypátrať!
Volebná urna. (ilustračné foto)
Predvolebný chaos v susednom Poľsku: Kandidáti na prezidenta začali debatovať!
Konsolidačné opatrenie vlády rozzúrilo aj  prominentov - podnikateľov.
Foto
Transakčná daň rozzúrila celebrity: Ostré odkazy politikom! O koľko peňazí prichádzajú?
Row of heavy nuclear missiles against blue sky with clouds. See also:
Maximálny tlak zo strany USA: Irán by bol úžasnou krajinou bez jadrových zbraní!