Klus, ktorý odišiel zo SaS, na sociálnej sieti potvrdil svoj podpis. "Som skalopevne presvedčený, že je to pre Slovensko najlepšia zo všetkých dostupných alternatív," napísal a dodal, že predčasné voľby by boli červeným kobercom na návrat k moci pravicových a ľavicových radikálov. Podpis Hegerovi odovzdali aj poslanci zo strany Za ľudí Juraj Šeliga a Jana Žitňanská.
V SaS na snahy o novú 76-ku reagujú, že všetky diskusie sú momentálne v rovine fantazírovania, pokiaľ si OĽANO nevyrieši svoje interné spory a rozkol medzi lídrom OĽANO Igorom Matovičom a Hegerom. Sme rodina trvá na dohode na predčasných voľbách a následne si vie podľa šéfa poslaneckého klubu Petra Pčolinského predstaviť dohodu na 76-ke.
Nezaradenú poslankyňu Katarínu Hatrákovú, ktorá pôsobila v klube OĽANO, zatiaľ Heger neoslovil. O tom, či ho podporí podpisom, sa rozhodne po ich stretnutí.
Heger avizoval, že chce osloviť aj Miroslava Kollára (nezaradený). Na tému možnej novej vládnej väčšiny hovorili v stredu (11. 1.). "Zaujíma ma štruktúra tej parlamentnej väčšiny, ako má vyzerať zrekonštruovaná vláda, termín, dokedy by chcel takto vládnuť a politické priority," povedal pre TASR Kollár. Zatiaľ podpis nepripojil. Keď bude vedieť odpovede na svoje otázky, poradí sa vo vedení mimoparlamentnej strany Spolu, ktorej šéfuje.
Nezaradený poslanec Tomáš Valášek, ktorý hlasoval za pád vlády, reagoval, že nová 76-ka nie je dobrým riešením pre demokraciu na Slovensku.