Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
17.01.2023 18:25 | Správy | Domáce správy

Samosprávy sa dostávajú do ťažkej situácie, Božik: Je na čase, aby sa vláda začala správať korektne

Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS) a Únia miest Slovenska (ÚMS) chcú pri riešení otázok a problémov samospráv smerom k vláde a parlamentu postupovať viac koordinovane. Zhodli sa na tom predstavitelia stavovských organizácií samospráv na stretnutí v utorok v Partizánskom.

"Samospráva je momentálne v ťažkej situácii, práve preto, že bohužiaľ centralizácia štátu a centrálna politika samospráve uberá peniaze a komplikuje nám život a tu sme všetci spolu na jednej lodi," skonštatoval prezident ÚMS Richard Rybníček.

Mestá a obce podľa neho uvidia, ako sa veci ďalej vyvinú, dôležitým signálom však je, že ZMOS a ÚMS sú partneri a budú ďalej spolu spolupracovať. Rybníček ako príklad koordinovaného postupu spomenul situáciu okolo cien energií, v Trenčíne pre vysoké náklady nemôžu znovu otvoriť malú plaváreň na jednej zo základných škôl. Podľa svojich slov čaká na to, ako vláda splní sľuby voči samosprávam.

Predseda ZMOS Branislav Tréger podotkol, že tém na komunikáciu je nespočetne veľa. "Dostávame tu ranu za ranou. Okrem energií, ktoré sú niekoľkonásobne vyššie a hovorí sa o tom, že sa budú kompenzovať, sa treba spýtať, čo bude od 1. apríla. Štátny rozpočet totiž pamätá s kompenzáciou len do posledného marcového dňa. Druhou vecou je obrovská inflácia liekov a potravín, čo zasahuje najzraniteľnejšie skupiny," priblížil Tréger.

pokračovanie
Viac k téme:
Diskusia /
Súvisiace články:
Autor: TASR

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou News and Media Holding, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.

Odporúčame z TIVI.sk


Najčítanejšie
24h /  3d /  7d
(ilustračné foto)
Česi čelia vážnemu problému: Takmer milión občanov nemá...To je sila!
Annie Knight,
Modelka pred dospelých sa ZASNÚBILA, ale... Pred svadbou sa chystá urobiť niečo poriadne pikantné
Ukrajinskí tankisti na ceste smerom k svojim pozíciám pri Bachmute.
Straty na dennom poriadku: Rusi pricházdajú o veľké prachy! Čísla sa vyšplhali poriadne vysoko
Ilustračné foto.
OBROVSKÁ rodinná tragédia u susedov: Muž ZASTRELIL svokru († 71) i vlastnú dcérku († 5)!
Príčina jeho smrti ostáva pre teraz záhadou.
Inštruktor († 45) jogy išiel na rande naslepo, zrazu ZMIZOL: Hrozivý objav po mesiaci!
Na snímke "ohnivý kruh" počas prstencového zatmenia Slnka v argentínskom meste Puerto San Julián v stredu 2. októbra 2024.
ZATMENIE Slnka bolo jedno veľké SKLAMANIE! Niečo podobné svet zažije až o 50 rokov
Putinova limuzína sa ocitla v plameňoch.
Foto
Šokujúce zábery z Moskvy: Putinova limuzína VYBUCHLA priamo na ulici! VIDEO
Pápežov zdravotný stav je momentálne stabilný.
Pápež František skoro zomrel: Pred týždňom ledva zdvihol ruku a dnes... ZÁZRAK?
Ktoré príznaky by ste nemali ignorovať?
Tichý zabijak NÁDOR na mozgu: Ak pociťujete dlhodobo týchto 7 PRÍZNAKOV, volajte doktorovi!
Dym stúpa pri explózii po izraelskom leteckom útoku na pásmo Gazy, čo je viditeľné z juhu Izraela 2. decembra 2023.
Prelievanie KRVI v Pásme Gazy: MŔTVI sa rátajú na desaťtisíce! IZRAEL má jasné ciele
Michael Schumacher mal v roku 2013 nehodu na lyžiach, ktorá ho pripútala na lôžko.
Bolestivé NOVINKY o Schumacherovi: Je to veľmi ZLÉ! Už nie je schopný ani...
(ilustračné foto)
V TOMTO štáte zakázali LGBTQ+ vlajky na vládnych budovách a školách: Za porušenie hrozia pokuty