Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
23.01.2023 07:44 | Ukrajina vojenský konflikt

Kalinin sa obáva mobilizácie a skrýva sa tam, kde ho Putin nenájde: Spoveď Rusa, ktorý nesúhlasí s vojnou

Keď ruský prezident Vladimir Putin ohlásil vlani v septembri čiastočnú mobilizáciu, trvalo to Adamovi Kalininovi (čo nie je jeho pravé meno) týždeň, kým dospel k rozhodnutiu, že najlepšie, čo môže urobiť, je presťahovať sa do lesa.

Špecialista v odbore IT bol od začiatku proti vojne, dostal pokutu a strávil dva týždne vo väzbe za to, že na múr svojho bytového domu vylepil plagát s nápisom "Nie vojne". Keď teda Rusko oznámilo, že povoláva 300.000 mužov, aby pomohli zvrátiť vývoj konfliktu, ktorý prehrávalo, Kalinin nechcel riskovať, že ho pošlú do prvej línie zabíjať Ukrajincov, píše stanica BBC News na svojom webe.

Na rozdiel od státisícov iných však nechcel opustiť krajinu. Držali ho tam tri veci: priatelia, finančné obmedzenia a obavy z opustenia toho, čo pozná. "Odchod by bol zložitý krok z mojej komfortnej zóny," povedal BBC Kalinin, ktorý sa narodil pred zhruba tromi desaťročiami. "Ani tu to nie je úplne pohodlné, avšak z psychologického hľadiska by bolo naozaj ťažké odísť," dodal. A tak sa rozhodol k nezvyčajnému kroku: Rozlúčil sa s manželkou a vydal sa do lesa, kde už takmer štyri mesiace žije v stane.

pokračovanie
Viac k téme:
Diskusia /
Súvisiace články:
Autor: ČTK

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou News and Media Holding, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.

Odporúčame z TIVI.sk




Najčítanejšie
24h /  3d /  7d
Komička čaká prvého potomka s manželom Joeom Trendym.
Foto
Simona First o očakávanom bábätku: Vyberie si pohlavie samo?! Zaujímavé, čo naznačila
Pre šéfa národniarov je správanie skupiny okolo Migaľa záhada.
Aktualizované
Zmeny na ministerstve investícii: Rezort má po novom viesť bývalý poslanec Hlasu
Nemecký minister obrany Boris Pistorius.
Ostrý odkaz nemeckého ministra na adresu Trumpa a Putina: V podstate je to nič!
V RTVS už čoskoro nastanú veľké zmeny.
Šok v STVR: Počas obľúbenej šou sa na tabuli zjavil obsah pre DOSPELÝCH!
Kto má najlepší kurz na víťazstvo?
Foto
Let’s Dance rozpútalo ošiaľ: Aké kurzy majú hviezdy na víťazstvo? Aha, kto vám môže najviac zarobiť!
Zaseknutý kamión v Nižnom Hrabovci obmedzí aj železničnú dopravu
Foto
Kamión na východnom Slovensku nabúral do železničného mosta! Vlaky budú obmedzené
Prešporský bál. Na snímke Sisa Sklovská.
Sklovská dostala k pásovému oparu ďalšiu CHOROBU: Bolo to STRAŠNÉ, ešte nie som zdravá
Photo of a place flooded. Overflow.
Dajte si pozor, už to prichádza: V tomto okrese platí 2. stupeň výstrahy pred POVODŇOU
Jessieho popravili muža za vraždu a znásilnenie z roku 1996.
Väzňa v USA usmrtili novou formou popravy: OSN to prirovnáva k mučeniu!
Mesto Dolný Kubín hostí historicky prvé majstrovstvá sveta žien v parahokeji.
Váš Tip
Dolný Kubín sa zapíše do dejín parahokeja: Bude hostiť historicky prvé majstrovstvá sveta žien!
(ilustračné foto).
Čo nesedí? Eurokomisia má iné čísla ako Slovensko po uzavretí tranzitu plynu cez Ukrajinu
Slovenský minister zahraničných vecí Juraj Blanár (Smer-SD).
Juraj Blanár po telefonáte Trumpa s Putinom: Minister privítal mierové úsilie prezidenta USA