K štrajku v sklade v Coventry vyzval odborový zväz GMB, ďalšie pracovisko by sa k nemu mohlo pripojiť. Zamestnancom sa nepáči, že firma im v lete navrhla zvýšiť mzdu o 50 penzií (zhruba 0,60 eur) na hodinu, čo nazývajú výsmechom.
Dvaja zamestnanci hovorili s BBC o z ich pohľadu zlých podmienkach práce v Amazone. "Keď prácu preruším, hneď chcú vedieť prečo," povedal BBC Garfield Hilton. Otázky vyvolá aj niekoľkominútová cesta na toaletu, pretože tú tiež systém zaznamenáva. Aj k robotom sa firma podľa neho správa lepšie.
Hovorca Amazonu na otázku BBC tento systém obhajoval. Oceňuje podľa neho dobrý výkon a pomáha zamestnancom dosahovať ich ciele. Ohľadom štrajku Amazon poukázal na to, že len veľmi malá časť pracovníkov je organizovaná a zapojená do odborov. Konkrétne čísla o počte štrajkujúcich zatiaľ nie sú známe.
Tržby a zisk najväčšieho internetového predajcu na svete sa prudko zvýšili v čase pandémie covidu-19, pretože prijaté opatrenia prinútili ľudí nakupovať viac na internete. Medzi rokmi 2019 a 2020 sa zisk takmer zdvojnásobil na 21,3 miliardy dolárov a v nasledujúcom roku opäť vzrástol na 33,3 miliardy dolárov. Od znovuotvorenia svetovej ekonomiky je však rast nerovnomerný. Kým od roku 2019 prijal tisíce zamestnancov, teraz Amazon 18.000 ľudí prepúšťa.