Osečkin dodal, že sa obáva pokusov Moskvy infiltrovať jeho organizáciu a narušiť jeho prácu. Jeho kolegovia preto preverujú identitu všetkých, ktorým pomáhajú. "Na zbehnutie potrebujete dobré dôvody. Nejde povedať, že na mňa zničohonič doľahlo zistenie, že demokracia je lepšia ako tyrania, a tak som tu. To je jedna z prvých otázok, ktorú budú mať spravodajské agentúry: 'Prečo ten človek zbieha práve teraz?'," hovorí Yakovleff.
Emran Navruzbekov, bývalý dôstojník FSB, uviedol, že zúfalstvo z ruských šancí na Ukrajine prinútilo mnohých jeho kolegov začať hľadať spôsoby, ako uniknúť. Vojna na Ukrajine prinútila k úteku aj Dmitrijevovú. Dúfa vraj, že jej kroky inšpirujú ďalších zvnútra systému, aby narušili Putinov režim. "Nebojím sa nikoho okrem všemohúceho. Je pre mňa dôležité, aby moje jednanie dávalo príklad mojim spoluobčanom a kolegom z bezpečnostných zložiek," vyhlásila Dmitrijevová.
Osečkin uviedol, že v prípadoch zbehnutia mnohých Rusov hral úlohu ich ukrajinský pôvod alebo väzby, ktoré na Ukrajinu majú. Kvôli nim sa po ruskej invázii do susednej krajiny pripojili k novinárom a ochrancom ľudských práv z Ruska. "V tejto vojne nie je pravda. Je to vojna jedného muža, ktorý chce zachrániť svoju moc, svoju nadvládu nad Ruskom a ktorý ho chce dostať do svetových dejín a školských učebníc," dodal Osečkin.