Cela vystavená v Berlíne je presnou kópiou tej, do ktorej je za trest zatváraný aj Navaľnyj. Na vzniku inštalácie sa podieľal opozičníkov 39-ročný brat Oleg, ktorý sám strávil v ruskom väzení 3,5 roka. Timofej je rád, že sa projekt podaril a že ľudia v Nemecku môžu osobne vidieť, v akých podmienkach je Navaľnyj väznený. "Na projekte je skvelé, že sa podarilo cieľ umiestniť priamo pred ruskú ambasádu," povedal. Kópia samotky je len pár metrov od plota ambasády na bulvári Unter den Linden.
"Záujem návštevníkov je veľký," povedal Timofej, ktorý ich počet odhaduje na stovky denne. "Prichádza tiež plno Rusov, tí z ambasády ale ešte neprišli," poznamenal.
Timofej povedal, že návštevníkov často prekvapuje, že je sám Rus. "Ľudia si myslia, že všetci Rusi sú za Putina. To ale nie je pravda, v osobných kruhoch nepoznám nikoho, kto je s Putinom spokojný," povedal. S opozíciou proti režimu je to ale podľa neho ťažké. "Každý, kto sa verejne vyslovil proti Putinovi, je mŕtvy, vo väzení, alebo v Európe," povedal. "To je aj môj prípad. Z Ruska som pred pol rokom odišiel, už to ďalej nešlo," uviedol. Strach z režimu v ňom však zostal a s rozhovorom s ČTK súhlasil len pod podmienkou, že nebude spomenuté jeho priezvisko a že na fotografiách nebude jeho tvár.
O svojej ceste na Západ hovoril ako o zložitej, keďže východné členské štáty podľa neho Rusom odchod z Ruska neuľahčujú. "Asi to nepočujete radi, ale Česko ma v tomto rovnako ako Poľsko sklamalo. Ohľady na opozíciu neberiete," povedal. "V Prahe som zostať nemohol, nedostal som vízum. Je mi to veľmi ľúto, pretože Prahu mám veľmi rád a ešte pred vojnou som ju štyrikrát navštívil," poznamenal.
Po príchode do Nemecka sa Timofej zapísal k štúdiu nemčiny a jeho snom je získať západné občianstvo. Návratu do Ruska sa ale nevzdáva. "Zmena režimu je možná, ale nebude to rýchle a ľahké. Ako som už hovoril, každý, kto s Putinom verejne nesúhlasí, je mŕtvy, vo väzení, alebo v Európe," dodal.