"Toto nie je rasizmus, nie je nacizmus?" spýtal sa Lavrov. "Pravda, nejde o plynové komory, aspoň zatiaľ. Zatiaľ je ešte v Nemecku veľa slušných ľudí, ktorí nepripustia znovuzrodenie fašizmu, ale sú tam aj takí, ktorí by vôbec neboli proti," tvrdí. Všetky vyhlásenia podporovateľov Ukrajiny považuje za pokus konečne vyriešiť "ruskú otázku".
Šéfku EK na Ukrajine sprevádza 15 predstaviteľov EK vrátane šéfa európskej diplomacie Josepa Borrella. Samotná komisia označila návštevu Kyjeva za "silný symbol" európskej podpory Ukrajine, ktorá čelí "nevyprovokovanej a neodôvodnenej agresii Ruska".
Dvaja americkí predstavitelia v utorok pre Reuters avizovali, že Spojené štáty pripravujú ďalší balík vojenskej pomoci pre Kyjev v hodnote viac ako dve miliardy dolárov, ktorý môže zahŕňať i rakety s doletom 150 kilometrov.
Kyjev začal od západných krajín žiadať moderné stíhačky a rakety s väčším doletom, aby mohol zasiahnuť ciele hlbšie vo vnútri Ruskom okupovaných území. Kremeľ však v stredu vyhlásil, že dodávky zbraní dlhšieho dosahu konflikt iba eskalujú, ale nezmenia vojenské ciele Ruska na Ukrajine a nezvrátia vývoj na bojiskách.