Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
04.02.2023 10:55 | Prominenti
Foto

Smutná správa: Známa speváčka a herečka Naďa Urbánková (†83) podľahla zákernej chorobe

Vo veku 83 rokov zomrela v piatok večer speváčka a herečka Naďa Urbánková. Na facebooku dnes o tom informovala jej dcéra Jana Fabiánová.

Fotogaléria
7
fotiek v galérii

"S nekonečnou bolesťou v srdci s vami musím zdieľať tú najsmutnejšiu správu. Moja milovaná mamička, speváčka, herečka a päťnásobná Zlatá slávica, pani Naďa Urbánková, zomrela včera večer 3. 2. 2023 vo veku 83 rokov na komplikácie spojené s rakovinou a nedávno prekonaným ochorením covid-19, " napísala Fabiánová. Naďa podľa slov jej dcéry zomrela v spánku a bez bolesti. Zároveň požiadala, aby rodina dostala priestor vyrovnať sa so smutnou správou v súkromí.

Naďa dlhodobo bojovala so zdravotnými ťažkosťami. Trápila ju rakovina viac ako desať rokov, ktorá ju v rou 2009 pripravila o oba prsníky a narušila jej lymfatický systém. Hrozbou boli aj problémy s dýchaním a so srdcom spred troch rokov. Jej stav neskôr skomplikovalo ochorenie COVID-19.

Ako informoval portál Blesk.cz., na jej živote sa podpísala ťažká trauma už počas detstva. Zažila sexuálne zneužívanie vlastným otcom, ktorý nakoniec zomrel pred jej očami. O svojom strašnom zážitku napísala knihu "A nabudúce lepšie." Zlý vzťah s jej blízkymi mužmi mala aj v manželstve, bola vydatá trikrát, ale šťastie nenašla ani s jedným z manželov.

Napriek ťažkostiam v živote si dokázala vybudovať hviezdnu kariéru. Po štúdiu na Vyššej zdravotníckej škole v Trutnove nastúpila v roku 1964 do Semaforu. Spievala a hrala v inscenáciách s Jiřím Grossmannom a Miloslavom Šimkom v ich predstaveniach Návštevné dni a Besiedka zvláštní školy. Prelomová bola pre ňu spolupráca s Country Beat, s ktorou nahrala väčšinu svojich úspešných piesní. Prvého Zlatého slávika získala v roku 1972. Prvenstvo sa jej podarilo udržať ďalších päť rokov. Medzi jej slávne hity patria Vilém pečie buchty, Svadobný sprievod, Dám ti dar, Blonďák s červenou bugatkou či Mám rád žužu. Zahrala si aj v slávnych filmoch, akými sú Ostro sledované vlaky, Skřivánci na niti a Na samote lesa.

Viac k téme:
Diskusia /
Súvisiace články:
Autor: @Novy Čas

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou News and Media Holding, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.

Odporúčame z TIVI.sk


Najčítanejšie
24h /  3d /  7d
Polícia informovala o komediálnom prípade.
Zlodej ako z komédie: Neuveríte, kam sa utekal skryť po krádeži! To vás rozosmeje
(ilustračné foto)
5 NAJMENEJ obľúbených znamení zverokruhu: Ste medzi nimi aj vy?
(ilustračné foto)
Tragédia v Rakúsku! MINIBUS sa skotúľal z HORSKEJ cesty
Slovenský hokejový útočník Tomáš Marcinko.
Slovan ulovil zvučnú posilu: Káder na novú sezónu sa už buduje!
Americký prezident Donald Trump.
500.000 ľudí prišlo o ochranu v USA z jediného dôvodu: Majú MESIAC na to, aby...
Zdravotný stav pápeža Františka je naďalej kritický
Aktualizované
Dobrá správa! Pápeža Františka PREPUSTIA z nemocnice už v NEDEĽU
Palestínsky prezident Mahmúd Abbás.
Palestínsky prezident vyzýva Hamas aby sa vzdal moci: Musí urobiť TOTO
Južná Kórea zápasí s lesnými požiarmi.
Mohutné lesné požiare v krajine: Evakuovali stovky osôb, 4 ľudia sú mŕtvi
Hasiči zasahovali pri požiari trávy a porastu.
Mohutný požiar porastu na Orave: Náročný zásah hasičov! Aha, čo všetko zachránili
Taraba pri slintačke upozorňuje na jendu vec.
Aké riziko predstavuje slintačka pre ľudí a domácich miláčikov? Taraba vystríha pred jednou vecou!
Podnikatelia zvažujú koniec kvôli transakčnej dani. (Ilustračné foto)
Alarmujúce výsledky prieskumu: Aha, koľko podnikateľov zvažuje koniec kvôli transakčnej dani!
Poprad, 17. 3. 2025: Obľúbená postavička sa rýchlo roztopila.
Desivé zhodnotenie tohtoročnej zimy na Slovensku: Klimatológ to povedal narovinu!