Okrem nich podobnú ponuku dostal aj známy Michal Dočolomanský. Ani tomu peniaze nezavoňali a podplácanie odmietol. Politický komentátor Marián Leško to celé zhodnotil stručne a jasne: „Vladimír Mečiar z HZDS podaroval Alexandrovi Rezešovi VSŽ (Východoslovenské železiarne) a Rezeš podaroval Mečiarovi peniaze na kampaň. Takže to bolo veľmi jednoduché.“
Také peniaze v tej dobe?
Herci tvrdia, že ľudia okolo Rezeša im ponúkali na tú dobu obrovské peniaze, na ktoré bežný človek z davu ani len nepomyslel. Tu je potrebné poukázať na to, ako sa v tej dobe v našich končinách žilo. Podľa informácií Nového Času v roku 1993 predstavovala mesačná minimálna mzda na Slovensku sumu 81 eur a v roku 1998 sa zvýšila na 100 eur. Je tak preto veľmi odvážnym krokom a zároveň šokom, ak niekto dokázal niekomu v tých časoch, pred tridsiatimi rokmi, len tak ponúknuť milióny slovenských korún. Nie je však tajomstvom, že rodina Rezešovcov v tom období oplývala nevídaným bohatstvom.
Kto bol Alexander Rezeš († 53)
- Slovenský podnikateľ, minister dopravy spojov a verejných prác SR, popredná tvár privatizácie za čias vlády Vladimíra Mečiara.
- Vyštudoval Vysokú školu ekonomickú v Bratislave.
- Od roku 1967 pracoval vo Východoslovenských železiarňach Košice, ktorých sa neskôr zmocnil ako majiteľ.
- Pôsobil ako prezident futbalových klubov 1. FC Košice a tiež AC Sparta Praha.
- Ako nominant HZDS sa stal ministrom dopravy, v úrade pôsobil v rokoch 1994 až 1997.
- Hrdil sa prívlastkom najkrajšieho ministra z mečiarovej vlády.
- S manželkou Evou mal dve deti: Eva Varholíková Rezešová, Július Rezeš.
- Nemanželské dieťa Chiaru mal s bývalou hlásateľkou verejnoprávnej televízie Gabrielou Haršányovou.
- V máji 2002 bol z bratislavských Kramárov prevezený na trojnásobnú operáciu srdca do Viedne. Trpel chorobou rozšíreného srdca. Štyri dni po operácii však zomrel na zlyhanie srdca a jeho stav výrazne ovplyvnil aj zápal pľúc.