Podľa jeho slov má projekt spaľovne viacero nedostatkov. "Poukázal na to odborný posudok vypracovaný Ladislavom Hegyim a Jindřichom Petrlíkom. Ide napríklad o zastaraný spôsob merania toxických dioxínov, problémom je tiež neplnenie povinných kritérií pre najlepšie dostupné technológie či nedostatočné špecifikovanie, ako bude prevádzkovateľ nakladať s toxickým popolom, popolčekom a škvarou. Vzhľadom na záťaž životného prostredia neponúka investor takmer žiadne kompenzácie. Vytvorenie niekoľkých desiatok pracovných miest nie je dostatočný benefit," skonštatoval Toma.
Obecné zastupiteľstvo v Močenku sa napokon k projektu oficiálne nevyjadrilo, na vyslovenie nesúhlasu s investíciou chýbal podľa Tomu jeden hlas. "Niektorí poslanci svoje zdržanie sa pri hlasovaní zdôvodňovali tým, že by rozhodovanie radšej nechali na občanoch v rámci miestneho referenda. Po neprávoplatnom referende v Trnovci nad Váhom by tak išlo už o druhé referendum, v ktorom by ľudia mohli odmietnuť výstavbu tejto spaľovne," povedal Toma.
Ako pripomenul, proti investícii sa už búrili aj obyvatelia Šale a okolitých obcí. "Niekoľko tisíc ľudí podpísalo petíciu, desiatky z nich zaslali pripomienky v rámci konania EIA a svoj názor vyjadrili aj na verejnom prerokovaní. V lete 2021 aktivisti dokonca vytvorili živý nápis Stop spaľovni," doplnil Toma.