Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
16.02.2023 16:29 | Správy | Domáce správy

Tak ako je to?! Zemanová reaguje na Ficove slová: Je to nezmysel, platí to, čo povedal Sulík!

Výroky šéfa Smeru-SD Roberta Fica o tom, že SaS má prísť s vlastným návrhom na skorší termín predčasných parlamentných volieb, sú nezmyslom. Vyhlásila to predsedníčka poslaneckého klubu SaS Anna Zemanová.

"To, čo povedal Robert Fico, je nezmysel, nič také nie je. Platí to, čo povedal na tlačovej besede Richard Sulík," povedala Zemanová novinárom. Označila to za hry Fica, na čo mu podľa nej adekvátne "skočil" líder OĽANO Igor Matovič.

Fico v pléne vyhlásil, že SaS plánuje prísť budúci týždeň s vlastným návrhom na skoršie konanie predčasných volieb. Zároveň ponúkol, že jeho strana stiahne svoj návrh na mimoriadnu schôdzu Národnej rady (NR) SR k tejto téme. Ak SaS naozaj avizovala Smeru-SD takúto iniciatívu, podľa Matoviča chce politikárčiť. Vyzval liberálov, aby sa "vyfarbili".

Sulík vo štvrtok vyhlásil, že nevidí dôvod meniť dohodu na septembrovom termíne volieb, čo bol kompromis strán bývalej koalície. Poslanci SaS sa zároveň nezúčastnia na rokovaní o júnovom termíne volieb, ktoré inicioval Smer-SD.

Viac k téme:
Diskusia /
Súvisiace články:
Autor: TASR

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou News and Media Holding, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.

Odporúčame z TIVI.sk


(ilustračné foto)
Foto
Vtipnejšiu FOTO z prírody neuveríte: Sove niečo sadlo na zobák, a dobrá nálada to nebola!
Americký minister zahraničných vecí Marco Rubio
Rubio ohlásil veľkú novinku o Ukrajine: Je to jediný spôsob, ako ukončiť utrpenie
Zvolen v úvodnom zápase predkola play-off porazil Slovan výsledkom 2:4.
Foto
Fanúšikovia Slovana už toho majú plné zuby: Hráme najhorší hokej za posledných 20 rokov!
Sopka Fuego chrlí popol v guatemalskom Paline.
Sopka Fuego chrlí popol a lávu: Domovy muselo opustiť 30-tisíc ľudí
Zdravotný stav pápeža Františka je naďalej kritický
Dobré správy z Vatikánu! Pápež František už nie je v priamom ohrození života
Na snímke gólová radosť hráčov Trenčína.
Divákov zodvihol zo sedadiel: Neuveriteľný gól 19-ročného obrancu Trenčína!
Klimatická kríza podľa Trumpa nepredstavuje skutočné nebezpečenstvo
Foto
Donald Trump šokoval výrokom o JADROVÝCH ZBRANIACH: Slová, ktoré naháňajú hrôzu!
Logo spoločnosti X na sídle v americkom San Franciscu.
Sieť X postihol masívny výpadok: Miliardár Musk odhalil, čo bolo za tým
Pár sa dostal do poriadnych problémov.
Párik sa tešil na vytúženú dovolenku: Na letisku však vznikol problém! Teraz čelia vážnym obvineniam
(Ilustračné foto)
Poplach v Brne: Na sídlisku našli leteckú bombu, ľudí okamžite evakuovali!
Slováci musia proti Fínom naskočiť na ľad v úplne inom rozpoložení ako to bolo v skupine.
Našim hokejistom vymenili skupinu: TOTO budú súperi Slovenska na MS U20!
Český prezident Petr Pavel
Český prezident: Summit NATO bude zlomom... Musíme byť pripravení!