Klimatizácia
Či jazdíte v lete alebo zime, dbajte na správne nastavenie teploty v interiéri. V chladných mesiacoch si veľa vodičov rado prikúri, ale rovno aj zapne vyhrievanie sedačky. Tepelný komfort je jedna stránka mince, lenže zásadnejšia je informácia, že v prekúrenom interiéri vodič stráca koncentráciu. Okrem toho hrozí, že prechladne potom, ako vystúpi a telo zaznamená výrazný tepelný rozdiel.
Odporúča sa dodržiavať rozdiel teplôt medzi 5 až 7 °C. V treskúcich mrazoch alebo trópoch to však dodržať nie je možné, a tak na rad prichádza regulácia intenzity a smeru fúkania. Ľudia náchylní na prievan by nemali mieriť výduchy klímy na seba, ale mimo tela. To koniec-koncov prospeje azda každému, pretože z dlhodobého hľadiska netrpia len oči, ale aj kĺby či sliznice a správne nastavená klimatizácia má dosah aj na životnosť auta.
Zrkadlá
Keby sa do nich vodiči častejšie pozerali, nebolo by to na škodu. Mať prehľad o tom, čo sa deje za vami je niekedy lepšie, ako znudene zízať pred seba. Pokiaľ v priebehu jazdy dodržíte rýchly pohľad do trojuhoľníka, ktorým „prečešete“ všetky tri zrkadlá, budete vedieť promptne zareagovať na malér, ktorý sa pred vami môže zomlieť v zlomku sekundy.
Obe spätné zrkadlá by mali byť vychýlené viac do boku, aby vodič videl obrys vlastného auta až vtedy, ak sa mierne nahne do boku. Čo najviac sa tým eliminujú mŕtve uhly. Ideálne je mať vo vnútornom rohu naspodu kľučku zadných dverí. Toto nastavenie oceníte na diaľnici, obchvate aj v meste, kde sa musíte rýchlo rozhodovať a mať non-stop prehľad. Pri cúvaní si ich, predsa, môžete nakloniť podľa potreby...