„Dovolím si tvrdiť, že politických lídrov, ktorí by boli na zozname, by mnohí voliči nevedeli vôbec identifikovať. Je tam Heger, je tam Milan Majerský (pozn. SITA predseda Kresťanskodemokratického hnutia), ktorý je asi skôr známejší na východe, kde je prešovským županom a Mikuláš Dzurinda, s ktorým sa spája spomienkový optimizmus," dodal. Taktiež tvrdí, že súčasný líder Modrej koalície Miroslav Kollár nevytiahol bývalú stranu Spolu - občianska demokracia nad dve percentá a podľa Koziaka nie je dôvod, prečo by Modrú koalíciu vytiahol vyššie.
Eduard Heger zároveň nie je podľa politológa politik, ktorému by v prieskumoch preferencií alebo popularity politických lídrov patrili popredné priečky. „Neviaže na seba príliš veľa voličov, ako napr. lídri typu Robert Fico (Smer-SD) alebo Peter Pellegrini (Hlas-SD)," doplnil.
Taktiež si myslí, že pravicový volič nemá príliš na výber z pravicových politických strán, hoci tu existujú. „Pravicový volič konzervatívneho smerovania by si v podstate mohol vybrať Kresťanskodemokratické hnutie, ale tam môže byť trochu problém s kresťanským smerovaním.
Pravicový volič liberálneho smerovania alebo liberálneho názoru môže siahnuť po strane Sloboda a Solidarita (SaS), ale vieme, aký problém má SaS. Jej preferencie klesajú aj pre posledné dva roky vládnutia, ktoré sa skutočne predsedovi SaS Richardovi Sulíkovi nepodarilo," myslí si Koziak.