Spoločne so svojimi rezortnými kolegami sa venovali ruskej vojne proti Ukrajine a možnostiam podpory ukrajinských ozbrojených síl, ako aj zefektívneniu mimorozpočtového medzivládneho peňažného nástroja, prostredníctvom ktorého sú krajinám pomáhajúcim Ukrajine poskytované refundácie.
„Zabezpečenie mieru na Ukrajine bez európskej pomoci nie je možné. Kredibilitu EÚ v podpore pre Ukrajinu je treba naďalej udržiavať, a to aj prostredníctvom Európskeho mierového nástroja, ktorý demonštruje dôveryhodnosť, schopnosť a ochotu európskych partnerov presadzovať hodnoty humanizmu a právo na mier aj za našimi hranicami,“ povedal minister obrany SR Jaroslav Naď. Pripomenul, že náklady spojené s pomocou poskytnutou nášmu východnému susedovi kompenzujú práve prostriedky z Európskeho mierového nástroja, z ktorého Slovensko dostalo doteraz už viac ako 82 miliónov eur. Tieto prostriedky budú použité na nákup munície a nových technológií pre Ozbrojené sily SR.
Ministri sa okrem toho zaoberali iniciatívou spoločného obstarávania delostreleckej munície pre potreby Ukrajiny, ako aj v súvislosti s doplnením zásob členských štátov Únie. „Najväčší záujem je kladený na zvýšenie kapacít výroby pri 155 mm munícii, a to aj vzhľadom k požiadavkám o podporu zo strany Ukrajiny,“ vysvetlil minister Naď. Súčasťou rozhovorov bolo tiež zhodnotenie výsledkov vojenskej asistenčnej misie EÚ pre Ukrajinu (EUMAM), do ktorej sa od minulého roka aktívne zapája aj Slovensko.
Šéf slovenského rezortu obrany absolvoval v Štokholme aj viacero bilaterálnych rokovaní vrátane rozhovorov s ukrajinským ministrom obrany Olexijom Reznikovom, českou kolegyňou Janou Černochovou, švédskym ministrom obrany Plom Jonsonom, ministrom obrany Bulharska Dimitarom Stojanovom, ako aj so slovinským ministrom obrany Marjanom Šarecom a eurokomisárom pre vnútorný trh EÚ Thierrym Bretonom.