Roldugin patrí medzi desiatky ľudí blízkych Putinovi, na ktorých západné krajiny vrátane Švajčiarska uvalil sankcie po tom, ako Rusko vo februári 2022 začalo vojenskú inváziu na Ukrajinu. Prípad poukazuje na to, že ľudia ako Roldugin boli využívaní ako "nastrčené figúrky" — ako sa uvádza v obžalobe, s ktorou sa oboznámila tlačová agentúra Reuters —, čo je spôsob, ako skryť skutočných vlastníkov peňazí. "Všetky dôkazy svedčia proti tomu, že skutočným vlastníkom majetku je Sergej Roldugin," povedal súdu Hoffmann.
Obhajca Bernhard Lötscher uviedol, že neexistuje žiadny dôkaz o tom, že Roldugin nie je skutočným vlastníkom peňazí. "Pochybnosti o totožnosti skutočného vlastníka z hľadiska trestného práva nestačia na odsúdenie," povedal Lötscher. Prokuratúra žiada pre každého z bankárov podmienečný trest v trvaní sedem mesiacov.
V dokumentoch banky bola uvedená len Rolduginova profesionálna činnosť ako hudobníka, takže jeho vlastníctvo a účasť "v žiadnom prípade nie sú hodnoverné", uvádza sa v príslušných súdnych dokumentoch. Vo Švajčiarsku sú banky povinné odmietnuť alebo ukončiť obchodné vzťahy, ak existujú pochybnosti o totožnosti zmluvnej strany. Oba Rolduginove účty boli zrušené v septembri 2016. Verdikt v procese má padnúť 30. marca.