Zdroje predpokladajú, že Irán tieto zbrane, ktoré Ukrajine dodali USA a ďalšie členské krajiny NATO, využije na tzv. reverzné inžinierstvo, teda na odhaľovanie princípov fungovania moderných západných vojenských technológií.
Za viac než rok od ruského vpádu na Ukrajinu sa opakovane stalo, že sa Rusi zmocnili niektorých menších prenosných západných zbraní, ako sú americké protitankové komplety Javelin a protilietadlové raketové systémy Stinger, ktoré museli ukrajinskí vojaci zanechať na bojisku.
Podľa zdrojov CNN však nie je jasné, či sa už Iránu podarilo odhaliť princíp fungovania týchto zbraní. V minulosti ale iránski vojenskí experti vyvinuli protitankové strely, ktoré vychádzali z amerických riadených striel BGM-71 TOW. Podobne sa Iránu podarilo vyrobiť vlastný dron za základe amerického bezpilotného stroja RQ-170 Sentinel, ktorého sa zmocnil v roku 2011.
Rusko podľa nemenovaných predstaviteľov, na ktorých sa odvoláva CNN, dúfa, že si poskytovaním západných zbraní Iránu zaistí pokračovanie podpory Teheránu pre vojenskú agresiu voči Ukrajine.