Reč je o zdanlivo neškodných balónoch. Podľa Nikki Jurcutz, ktorá vedie detskú službu prvej pomoci, sú jednou z hlavných príčin udusenia detí po celom svete. Rodičov dôrazne žiada, aby pri manipulácii s nimi boli maximálne opatrní. S informáciou prišiel New York Post.
Na svojom účte pravidelne zdieľa užitočné rady pre rodičov. Tentoraz ukazuje, ako ľahko môže balónik skončiť v hrdle batoľaťa. „Balóny predstavujú obrovské nebezpečenstvo. Ukážem vám, čo sa stane, keď sa dostanú do dýchacích ciest,“ hovorí. Potom ukáže priehľadný kus trubice, v ktorej je zaseknutá časť balóna. Medzitým vysvetľuje, že povrch pažeráka je mokrý a lepkavý a materiál, z ktorého sú balóny vyrobené, sa naň veľmi ľahko prilepí. Preto je nesmierne ťažké dostať ho von.
@tinyheartseducation Balloons = CHOKING HAZARD 🎈#chokinghazard #paramedic #babyfirstaid ♬ original sound - Tiny Hearts
V prípade, že vám video nejde prehrať, kliknite TU.
Dokonca aj pri úderoch medzi lopatky bude ťažké odstrániť ho z dýchacích ciest vášho dieťaťa. Balón sa síce môže pohnúť pri údere do chrbta, no opätovne sa prilepí na druhú stranu pažeráka. Nemajte však obavy, balóny nemusíte pri vašich deťoch obmedziť úplne. Paramedička pridáva pár odporúčaní, ako predísť tomuto možnému nebezpečenstvu:
- Žiadne hranie s vyfúknutými balónikmi
- Ak praskne, okamžite ho vyhoďte
- Neustály dozor dieťaťa pri balónoch
- Po párty zahoďte balóny ihneď do koša
- Vzdelávajte svojich najmenších