V mnohých gréckych mestách sa konali protestné pochody, na ktorých sa zúčastnili desaťtisíce ľudí požadujúcich úplné vyšetrenie vlakového nešťastia spred vyše dvoch týždňov.
Zrušené boli všetky vnútroštátne aj medzinárodné lety s výnimkou mimoriadnych. Do štrajku totiž vstúpili aj letoví dispečeri. Štrajky postihli tiež trajektovú, železničnú dopravu a hromadnú dopravu vo veľkých mestách. Do protestnej akcie sa zapojili aj zamestnanci verejného sektora a zdravotníctva.
V Aténach vypukli násilné pouličné potýčky medzi políciou a menšou skupinou maskovaných výtržníkov, ktorí sa oddelili od davu a na policajtov hádzali kamene, pričom rozbíjali výklady, poškodzovali vozidlá a podpaľovali smetné koše. Polícia proti výtržníkom použila slzotvorný plyn, omračujúce granáty a obušky. Zadržaných bolo šesť osôb, pričom ľahké zranenia utrpel jeden policajt. K menším potýčkam došlo aj v prístavnom meste Patras.
Mnoho Grékov je presvedčených, že k tragédii prispelo dlhoročné zanedbávanie železničnej dopravy zo strany vlády a preto žiadajú odstúpenie premiéra Kyriakosa Mitsotakisa. Zlyhania v tejto súvislosti priznala aj samotná vláda. Na trati, kde došlo k nehode, sa totiž celé roky odkladala inštalácia bezpečnostných zariadení. Z funkcie po nehode odstúpil minister dopravy Kostas Karamanlis.