Kuleba zároveň upozornil, že oneskorenia v dodávkach západných zbraní stoja životy Ukrajincov. „Ak je jedna dodávka oneskorená o jeden deň, znamená to, že niekto na fronte zomrie. Znamená to, že niekto, kto mohol byť nažive, zomrie,“ povedal.
V rozsiahlom rozhovore Kuleba porozprával aj o tom, ako sa podľa neho vojna skončí, o úlohe Číny i jeho sklamaní, že krajinu ešte od začiatku vojny nenavštívil pápež František.
I keď Ukrajina dostáva od začiatku ruskej invázie vojenskú i ekonomickú podporu od Západu, množstvo krajín v Afrike, Ázii a Južnej Amerike zostáva bokom. Niektoré sú historicky naklonené Rusku, niektoré sa obávajú hospodárskych následkov vojny a ďalšie sú presvedčené, že Západ zbytočne predlžuje vojnu.
Kuleba však jasne upozornil, že krajiny, ktoré Ukrajinu nepodporili teraz, tie, ktoré sa podľa neho „počas vojny nezachovali správne a zle zaobchádzali s Ukrajinou“, za to v budúcnosti zaplatia.
Ukrajina síce môže byť v strednodobom až dlhodobom horizonte závislá od západnej pomoci a vojenskej podpory, a preto jej diplomatická nevôľa niektoré krajiny nemusí znepokojovať. V čase mieru má však vďaka obrovskému vývozu obilia značný hospodársky vplyv, najmä v niektorých častiach rozvojového sveta.