„Ak si niekto na svete myslí, že to, ako sa niektoré krajiny správali, alebo ako zaobchádzali s Ukrajinou v najtemnejšom momente v jej dejinách, nebudeme brať do úvahy v budovaní vzťahov budúcnosti, tak nevedia, ako funguje diplomacia,“ pokračoval Kuleba s tým, že „vojna je čas, keď sa musíte rozhodnúť. A každé rozhodnutie bolo zaznamenané“.
Západní spojenci podľa Kulebu nedodávajú Ukrajine vojenskú pomoc dostatočne rýchlo, pretože neboli pripravení na konflikt rovnakého rozsahu ako bola prvá svetová vojna.
Potrebujú podľa neho najmä delostreleckú muníciu. Potreba munície je pritom najväčšia v meste Bachmut na východe, kde sa ukrajinské sily bránia opakovaným ruským pokusom o obsadenie mesta už viac ako sedem mesiacov. To je podľa Kulebu „emocionálne veľmi náročné“ pre straty, ktoré utrpeli. Ak by však Bachmut padol, na rade by boli ďalšie mestá. „Takže, aby sme zachránili životy ... musíme v Bachmute bojovať tak dlho, ako to bude fyzicky možné,“ dodal.
Zatiaľ podľa neho nie sú žiadne známky, že by bolo Rusko ochotné rokovať o ukončení bojov, no každá vojna sa podľa Kulebu končí pri rokovacom stole. „Mojím cieľom ako ministra zahraničia je však zabezpečiť, aby sa Ukrajina k tomu stolu dostala po rozhodujúcom úspechu na bojisku,“ vysvetlil.