To podľa neho zahŕňa vytvorenie čo najsilnejšej koalície podpory, pričom má pocit, že táto aliancia nezahŕňa pápeža. „Veľmi nás mrzí, že si pápež od začiatku vojny nenašiel príležitosť navštíviť Ukrajinu,“ skonštatoval Kuleba s tým, že nie je na ňom, ale na Bohu, aby súdil správanie Svätého Otca.
Čína tiež zatiaľ odoláva ukrajinským snahám o stretnutie medzi prezidentom Si Ťin-pchingom a ukrajinským lídrom Volodymyrom Zelenským, i keď Peking v piatok potvrdil, že čínsky prezident budúci týždeň navštívi Moskvu. Podľa Kulebu je prezident pripravený na telefonický rozhovor a dodal, že si nemyslí, že by sa Čína dostala do bodu, keď by bola „pripravená vyzbrojiť Rusko“.
Niektorí analytici špekulujú, že po budúcoročných prezidentských voľbách v Spojených štátoch by sa mohla zredukovať podpora pre Ukrajinu, no Kuleba si myslí, že dokážu „prežiť akýkoľvek republikánsky hlas“, pretože „najväčším luxusom, ktorému sa Ukrajina v Spojených štátoch teší, je obojstranná podpora v demokratickom i republikánskom tábore“.
Ako šéf diplomacie svojej krajiny je Dmytro Kuleba naďalej presvedčený, že Ukrajina si dokáže udržať podporu spojencov, na ktorých záleží – tých, ktorí poskytujú hmatateľnú podporu.
A ako hovorí, Ukrajina má na svojej strane jeden rozhodujúci faktor. „Z historického hľadiska bola Ukrajina nespravodlivo nedoceňovaná a je mi ľúto, že bolo potrebné krviprelievanie a ničivá vojna, aby si svet uvedomil, akí sme super. A my vždy budeme v pohode. Trvalo však príliš dlho, kým si to uvedomili,“ dodal.