"Trvali sme na tom, pretože mohli mať vedomosť o niektorých okolnostiach, ktoré spochybňujú vierohodnosť Bernarda Slobodníka, čo sa aj potvrdilo. Na základe ich výpovedí sa ukázalo, že svedok fungoval na takej báze, že klamstvo, lži a rôzne úskoky boli jeho dennou rutinou," reagoval pre TASR Magál.
Ako zdôraznil prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) Michal Šúrek, obhajoba sa od počiatku snaží akýmkoľvek spôsobom spochybniť kľúčového svedka. "Nerád by som hodnotil samostatne tieto výpovede. Urobím tak v kontexte s ostatnými výsluchmi a to bude až v záverečnej reči," dodal.
Bývalý šéf SIS Šafárik, ktorý bol na inkriminovanom stretnutí v nemocnici, nemá vedomosť, že by v jeho prítomnosti niekto odovzdal úplatok. S oboma obžalovanými a Bernardom Slobodníkom sa stretol raz, na začiatku svojho pôsobenia vo funkcii riaditeľa SIS v roku 2016. Nepamätal si, z koho iniciatívy došlo k spoločnému stretnutiu. Ich rozhovor trval okolo 20 minút a vraj hovorili iba o formálnych veciach. Žiadnu knihu u Bernarda Slobodníka si nevšimol.
V procese už vypovedal prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) Peter Kysel, ktorý bol podriadeným Dušana Kováčika. Práve jemu exprokurátor odňal spis týkajúci sa podozrení, že šéf policajných odposluchov Jozef Rehák vynáša informácie zločineckému gangu sýkorovcov, za čo mal mať zaplatené. Bývalý námestník SIS Boris Beňa a niekdajší funkcionár policajnej inšpekcie Adrián Szabó, ktorí už tiež vypovedali, majú informácie o korupčnom skutku len sprostredkovane.
Podnikateľ Peter Košč, ktorý mal podplácať, na lavici obžalovaných chýba. Keďže je na úteku, koná sa voči nemu ako ujdenému.