Ako ďalej informovala na sociálnej sieti, lobing pochádzal od slovenských politikov pôsobiacich v Európskom parlamente či v Národnej rade SR. „Zdvihli telefón alebo napísali maily, aby europoslancom jednostranne vylíčili nielen zákulisné detaily Martinovej nominácie, ale aj hypotetické úvahy o jeho pokrivenom charaktere a politickej korupcii. Odstaviť Martina pre niektorých znamenalo zarobiť body na znemožnení nominácie dočasne povereného premiéra SR Eduarda Hegera, iným išlo čisto o pomstu," myslí si Ďuriš Nicholsonová. Dodala, že keď zahraniční europoslanci čítali komentáre aj otázky v súvislosti s Klusom, počula slová slovenských politikov.
„Niektoré z pripomienok k nominácii Martina nejdem spochybňovať, ale odmietam hrať divadlo, že Martin Klus je toxický trafikant. Roky som s ním bola v strane Sloboda a Solidarita (SaS), stáli sme bok po boku v rôznych politických bojoch, opakovane ukázal, že je na správnej strane barikády," uviedla europoslankyňa.
Ďuriš Nicholsonová zároveň tvrdí, že Klusova nominácia bola od začiatku nešťastná. „Sprevádzalo ju politické dusno, hry o poslancov a celkovo také to lepkavé politické bahno. Dalo by sa diskutovať, či Martin spĺňa odborné požiadavky, preto sa do toho nejdem púšťať," napísala.