Jeho kolegyňa, 89-ročná pani Ingeborg, síce pivo veľmi nemusí, do jeho varenia sa ale nadšene zapojila. "Najradšej pijem vodu," hovorí. Aj tak ale každý týždeň rada prichádza do pivnice, kde ju baví lepiť na pivné fľaše etikety. Tiež pánovi Gustavovi sa táto práca páči, necíti sa tak osamelý a stretáva sa aj so známymi, ktorých má rád. Ale ťahá ho tam ešte niečo: "Najlepšie na tom je pitie," priznáva.
Obyvatelia domova pre seniorov sa podieľajú na všetkých fázach varenia piva. "My sa ujímame len tej ťažkej, fyzicky náročnej práce. Všetko ostatné robia skoro sami, "hovorí Günther Wallner, ktorý je jedným z členov pivovarníckeho tímu.
Deň, keď sa varí pivo, pre zamestnancov domova začína zvyčajne o siedmej hodine, klienti sa k nim pripájajú okolo deviatej. Hlavne pán Helmut ponáhľa a prichádza väčšinou pred ostatnými, rozpráva Wallner. Tentoraz má na starosti zátkovanie čerstvo naplnených fliaš s pivom, čomu venuje maximálnu pozornosť. Gumené rukavice si natiahol ešte skôr, ako sa k nemu dostala prvá basa s fľašami.
"Spočiatku som s tým bojoval, ale teraz už to mám v malíčku," hovorí pri práci so zátkovačkou. Do fliaš pridáva ešte hroznový cukor, čím prirodzene vznikne kyselina uhličitá. Basa potom putuje k pani Ingeborg a pánovi Gustavovi. Oddeľujú etikety a lepia ich na fľaše. Väčšinou sú nalepené nakrivo a vytvorili sa pod nimi vlnky. To pridáva pivu na autentite. A je jedno, keď sa Gustavovi jedna z etikiet pretrhne.